Notowania

Ile zarabia lekarz? Minister zdrowia mówi, ile zarabia jego żona

6 tysięcy złotych - tyle zarabia żona ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, która jest doświadczonym anestezjologiem. - To jak pana syn pójdzie zaraz po studiach do korporacji, będzie zarabiał niewiele mniej - wytykał ministrowi prowadzący rozmowę Robert Mazurek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest z wykształcenia lekarzem. Jego specjalizacją jest kardiologia (Fot: Aleksander Koźmiński)

Łukasz Szumowski był gościem Roberta Mazurka w Porannej Rozmowie w RMF FM. W pewnym momencie rozmowa zeszła na zarobki lekarzy. - A ile zarabia pana żona? - zapytał dziennikarz.

- Na etacie zarabiała cztery tysiące złotych. Teraz przeszła na kontrakt. Zarabia około 6 tysięcy złotych, ale nie wiem dokładnie, bo mi się nie chwali - powiedział minister.

Zobacz też: Polska traci miliardy złotych na leczenie otyłości. Problem dotyka coraz młodszych

Zdaniem dziennikarza to nie są zarobki o zawrotnej wysokości, jeśli weźmie się pod uwagę, że żona ministra jest doświadczonym anestezjologiem. Wskazywał, że początkujący pracownik warszawskiej korporacji, zaraz po studiach, może liczyć na stawki, jakie wypracowuje doświadczony lekarz, w którego rękach jest życie i zdrowie pacjentów.

Minister odpowiadał, że pensje lekarzy wcale nie są takie złe, ponieważ lekarz z dwoma dyżurami w miesiącu może zanotować przychód rzędu 12 tys. zł.

Zadłużenie szpitali przekracza 13 mld złotych.
Zadłużenie szpitali. Ministerstwo nie podaje pełnych danych

Nie zmienia to sytuacji, że lekarzy jest mało. Jak wynika ze statystyk, na tysiąc Polaków przypada 2,4 lekarza. Średnia unijna to 3,6.

- Zgadzam się z diagnozą. Diagnoza jest świetna. Mamy za mało lekarzy. Tylko dlaczego przez lata nikt nic nie zrobił? - zdenerwował się Szumowski. Po czym wskazał, że za tej kadencji zwiększyła się liczba miejsc na uczelniach medycznych, a w służbie zdrowia przybyło 11 tys. lekarzy. - Z Ukrainy? - dopytywał prowadzący. - Nie, z Polski - ripostował minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

dranNic z tego nie rozumiem. Dzieci lekarza zostają lekarzami. Dlaczego rodzice pozwalają by dzieciaki żyły w nędzy? Ja zarabiam 7 tys i nie stać mnie na … Czytaj całość

10-10-2019

HemSprawiedliwy Bóg ulitował się nad naszym parszywym narodem i zmiata z planszy największych szkodników. Najpierw tate matołusza, teraz miłośnika … Czytaj całość

10-10-2019

MartusiaProponuję lekarzom wyjazd do pracy w Szkocji. Wtedy się ockna. Nie ma przytulnych gabinetów, w których najczęściej śpi się w czasie nocnych dyżurów. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (144)