Notowania

jolanta fedak
27.11.2008 11:39

Fedak: W zimie przybędzie bezrobotnych

Minister pracy uważa jednak, że nie będzie zwolnień grupowych ani załamania rynku pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Poziom bezrobocia w listopadzie może lekko wzrosnąć, bezrobocie powinno również rosnąć w miesiącach zimowych - poinformowała PAP minister pracyJolanta Fedak.

_ - Zwykle w miesiącach zimowych poziom bezrobocia wzrasta. Nie powinien to być wzrost dramatyczny, poziom bezrobocia może lekko wzrosnąć w listopadzie w związku z zakończeniem prac sezonowych _ - powiedziała.

Według danych GUS stopa bezrobocia w październiku spadła do
8,8 proc. Ekonomiści obawiają się, że wraz ze spowolnieniem bezrobocie będzie w szybkim tempie rosło.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kryzys zabierze prace 20 mln ludzi ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;zabierze;prace;20;mln;osob,195,0,378819.html )
* [ Stopa bezrobocia spadła do 8,8 procent ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stopa;bezrobocia;spadla;do;8;8;procent,128,0,383616.html )
* [ Bruksela prognozuje: Polska zwolni przez kryzys ]( http://news.money.pl/artykul/bruksela;prognozuje;polska;zwolni;przez;kryzys,205,0,382669.html )
* [ Firmy budowlane i przemysłowe planują zwolnienia ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/firmy;budowlane;i;przemyslowe;planuja;zwolnienia,55,0,381751.html )

_ - Poziom bezrobocia jest na razie niski i nie mamy danych, które wskazywałyby na załamanie na rynku pracy lub wzrost zwolnień grupowych _ - powiedziała.

_ - Dlatego wierzę, ze sytuacja na rynku pracy pozostanie w miarę dobra i w Polsce nie będzie silnej recesji _ - dodała.

Tagi: jolanta fedak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, inflacja i bezrobocie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz