Notowania

rynek pracy
07.07.2008 07:48

Gospodarka hamuje. Ubywa ofert pracy

W maju w urzędach pracy pojawiło się o ponad 15 proc. mniej ofert zatrudnienia niż rok temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ DPA)

W maju w urzędach pracy pojawiło się o ponad 15 proc. mniej ofert pracy niż rok temu - pisze _ Puls Biznesu _. Gazeta podkreśla, że powód jest prosty - gospodarka hamuje.

Powołując się dane Głównego Urzędu Statystycznego gazeta podaje, że w maju z ewidencji bezrobotnych skreślono blisko 250 tysięcy osób - prawie 17 procent mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Osobom bez pracy coraz trudniej jest wyrwać się z bezrobocia - komentuje dziennik. Potwierdzają to inne dane - w maju tego roku w urzędach pracy pojawiło się o ponad 15 procent mniej nowych ofert pracy niż przed rokiem.

Główny ekonomista BGŻ Dariusz Winek tłumaczy _ Pulsowi Biznesu _, że popyt na pracę słabnie. Firmy czują, że koniunktura jest coraz gorsza. Koszty działalności rosną szybciej niż ich przychody, więc rentowność spada. W takich warunkach pracodawcy są mniej skłonni zatrudniać nowych pracowników.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Bezrobocie spadło poniżej 10 procent ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobocie;spadlo;ponizej;10;procent,192,0,353216.html )
* [ Raport Money.pl: Ile zarabiają robotnicy ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/raport;money;pl;ile;zarabiaja;robotnicy,3,0,344835.html )
Tagi: rynek pracy, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, inflacja i bezrobocie, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz