Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

InPost. 5 lat sporu o to, czy Poczta Polska może używać nazwy "paczkomat".

394
Podziel się

Myślisz: "paczkomat", mówisz: "specjalne urządzenie, w którym paczki czekają na odbiór". Ale czy na pewno każde urządzenie, które przechowuje zamówienia, można określić tym mianem?

InPost. 5 lat sporu o to, czy Poczta Polska może używać nazwy "paczkomat".
Sąd rozstrzygnie, czy paczkomat o ogólna nazwa urządzenia czy też konkretnie - urządzenia firmy InPost (Flickr)
bDKiJtqZ

InPost, który wprowadził urządzenia na nasz rynek i spopularyzował, jest zdania, że "paczkomat" odnosi się wyłącznie do urządzeń z jego logo. Innego zdania jest Poczta Polska, która swoje urządzenia również nazywała "paczkomatami". InPost zwrócił się do sądu, by ten zabronił takiej praktyki.

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który orzekł na korzyść Poczty Polskiej. InPost wniósł jednak skargę kasacyjną do NSA i jak dodaje Justyna Siwek z Poczty Polskiej, wciąż nieznany jest termin rozprawy – informuje PAP.

bDKiJtrb

Rzeczniczka Poczty Polskiej przekonuje, że nazwa Paczkomat nie ma znamion znaku towarowego. Według spółki nazwa ta "nie jest w stanie pełnić prawidłowo funkcji znaku towarowego (...), gdyż jego części składowe mają powszechne i utarte znaczenie".

Mimo wszystko Poczta nie używa już nazwy "paczkomat" i korzysta z bezpieczniejszych "automatów do przesyłek".

Spór o to, czy "paczkomat" to nazwa całej kategorii urządzeń, czy jednego, konkretnego, przynależnego InPostowi, trwa od 2015 r.

Zobacz także: Drony będą dostarczać paczki. Przełom może nastąpić już w 2023 roku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKiJtrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(394)
biegler@wp.pl
3 miesiące temu
Nie wiem czy paczkomat ma znamiona znaku towarowego, czy nie. Faktem jest że InPost spopularyzował nazwę paczkomat i choćby dlatego Poczta Polska nie powinna żerować na owocach czyjejś pracy. Poczta może swoje skrytki nazwać POCZTOMATami. Oczywiście jak odkupi ode mnie pomysł.
KOkosz
3 miesiące temu
Niech poczta nazwie swoje paczkomaty AWIZOMATY, Dostajesz smsa, otwierasz skrytke, a tam awizo...
LOL
3 miesiące temu
Inpost nie ma się czego obawiać, poczta polska i jej jakość usług to dno więc choćby swoje pudła postawili obok to i tak mało kto z nich skorzysta...
bDKiJtrD
Poczta to dno
3 miesiące temu
Poczta Polska powinna zwrócić pieniądze podatnikom, bo jest nie przydatnym przeżytkiem. Paczki się gubią, bywają pootwierane, dochodzą po czasie ogólnie dramat. Dodzwonić się na infolinie to jakiś dramat, a pracujące tam osoby to chyba są po jakiś specjalnych szkołach dla osób myślą nieskażonych.
Art
3 miesiące temu
Sasinomaty Poczty Polskiej....
...
Następna strona