Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Oktawian Góral
|
aktualizacja

InPost się nie zatrzymuje. Szturmem wkracza do galerii handlowych

14
Podziel się:

Pandemia koronawirusa mocno namieszała w centach handlowych. Wiele sieci nie wytrzymało przeciągających się lockdownów i zmuszonych zostało zamknąć swoje lokale. Pustkę, jaka powstała po sklepach, postanowił wykorzystać InPost. Znane do tej pory z ulic paczkomaty wkraczają do lokali w galeriach handlowych.

InPost się nie zatrzymuje. Szturmem wkracza do galerii handlowych

Z powodu kolejnych lockdownów i zamykania centrów handlowych przed kupującymi wiele sieci zdecydowało się na wypowiedzenie umów najmu lokali. Jak wskazuje Polska Rada Centrów Handlowych, we wrześniu zeszłego roku niemalże połowa najemców uprawnionych do anulowania przedłużonych umów zdecydowała się na taki krok. Pozwoliła na to ustawa wprowadzona po ostatnim zamknięciu centrów handlowych z kwietnia 2021.

Zobacz także: Paczkomat znany na całą Polskę. „Paranoja”

Sklepy wyprowadzają się z galerii

Kiepska sytuacja sklepów działających w centrach handlowych znalazła potwierdzenie w liczbach. W okresie marzec 2020 - sierpień 2021 zadłużenie najemców nieruchomości komercyjnych urosło o 24 proc. do kwoty 207 mln zł. Ponad połowę tej kwoty stanowił dług wynajmujących lub zarządzających lokalami użytkowymi — wskazuje portal Wiadomości Handlowe.

Niepokój związany z niepewnością kolejnych lockdownów oraz straty ponoszone przez lokale spowodowały, że część sieci postanowiła zamknąć lokale, które radziły sobie najsłabiej. Pustka, jaka powstała po sklepach została jednak bardzo szybko wypełniona.

Paczkomaty w centrach handlowych

W położonej na warszawskim Targówku galerii Renova w miejsce zamkniętego sklepu pojawił się lokal wypełniony automatami paczkowymi InPostu. Ogromny paczkomat czynny jest od 10 do 21, czyli w godzinach pracy centrum handlowego.

Zgodnie z przyjętą strategią InPost, paczkomaty InDoor są stawiane, m.in. w biurowcach, obiektach handlowych, w blokach czy innych obiektach usługowych i mieszkalnych. Paczkomaty będą wszędzie tam, gdzie oczekuje tego ich użytkownik - wskazuje w rozmowie z money.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu

Jak dowiedzieliśmy się w firmie kurierskiej, priorytetem jest zapewnienie wygody klientom korzystającym z usług paczkomatów. Nowe urządzenia będą pojawiać się tam, gdzie będzie zainteresowanie. InPost nie wyklucza wejścia do kolejnych centrów handlowych, jednak jak zaznacza przedstawiciel firmy, zależy to od potrzeb użytkowników.

Funkcja miejsca w którym umieszczamy Paczkomaty ma drugorzędne znaczenie. Priorytetem jest lokalizacja zgodna z oczekiwaniami i potrzebami klientów bez względu na to, czy dysponujemy miejscem na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Chcemy być i jesteśmy wszędzie tam, gdzie Paczkomatu potrzebuje nasz klient. Jeżeli w przyszłości pojawi się podobne zapotrzebowanie to będziemy wykorzystywać wszystkie odpowiednie i dostępne lokalizacje. W tym przypadku urządzenie postawione w galerii to Paczkomat InDoor, który jest formatem urządzeń rozwijanych od 2020 roku z przeznaczeniem instalacji wewnątrz budynków.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Ona
10 miesięcy temu
Dla mnie dziwne że dopiero teraz to wchodzi bo to dobry pomysł
Czimiczanga
10 miesięcy temu
Zawsze to jakiś sposób co nie? trochę to wszystko opustoszało i miejmy nadzieje że wróci w końcu do normalności sprzed pandemii...
Kaja
10 miesięcy temu
no i pięknie, w końcu sobie paczuszkę po pracy odbiorę bez problemu
kox
10 miesięcy temu
proste jest potrzeba więc powinna być też odpowiedź
Widok
10 miesięcy temu
W sumie fakt, przez pandemie się galerie troche przerzedziły, tak przynajmniej mi się wydaję a tak to będzie też okazja żeby odebrać paczkę przy okazji