Trwa ładowanie...
bDAlpZTV

Notowania

Paczkomaty – Wszystkie wiadomości

55
19.01.2021 13:11

HANDEL
 / 
Ofensywa AliExpress w Polsce. Dostawa w dwa tygodnie i własne automaty na paczki

Firmom InPost i Allegro rośnie konkurencja. Alibaba – chiński koncern, do którego należy platforma e-handlu AliExpress – zapowiada dostawy w ciągu 15 dni oraz uruchomienie w Polsce własnej sieci automatów na paczki. Jak ustalił portal money.pl, obsługą urządzeń ma zająć się Cainiao – wewnętrzna firma logistyczna Alibaby.

13
03.12.2020 16:20

PACZKOMATY
 / 
Dostawy Amazona do polskich paczkomatów ruszą lada chwila?

InPost od września realizuje przesyłki kurierskie dla Amazon.de, a dostawy do polskich paczkomatów mogą być uruchomione w każdej chwili. Obie platformy są już integrowane - wynika z nieoficjalnych informacji PAP Biznes.

29
30.10.2020 6:31

INPOST
 / 
InPost. Allegro i fundusze ostrzą sobie zęby na sieć paczkomatów

Allegro i InPost już dziś ściśle ze sobą współpracują, więc dlaczego nie połączyć ich jeszcze bardziej? Jeśli prawdą jest, że właściciel InPostu rozważa jego sprzedaż, polski gigant e-handlu będzie miał pole do popisu.

104
13.10.2020 17:10

LOGISTYKA
 / 
Poczta Polska staje do walki z InPostem. 2 tys. automatów do 2022 roku

Poczta Polska chce rozbudować sieć zewnętrznych punktów odbioru przesyłek do 2 tys. urządzeń do 2022 roku. Mają one stanąć m.in. w parafiach. Oznacza to, że firma chce stanąć do walki z InPostem. Na razie jednak nawet się do niego nie zbliży.

14
26.05.2020 15:43

POCZTA
 / 
Wybory prezydenckie poprzez paczkomaty? Brzoska: ostatnia rzecz, jaką bym się zajął

Czy InPost mógłby zająć się organizacją wyborów korespondencyjnych zamiast Poczty Polskiej? - To jest ostatnia rzecz, którą bym robił. Myślę, że powody tego wszyscy znają. Na szczęście mamy pełne ręce roboty przy dostarczaniu przesyłek pocztowych, a nie wyborczych - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Na szczęście nasza technologia nie umożliwia weryfikacji tożsamości potencjalnego odbiorcy i bardzo się cieszę, że tego nie umożliwia. Czy wierzę w wybory organizowane przez Pocztę Polską? Od lat nie komentuję poczynań naszego szacownego konkurenta, trzymam kciuki, kibicuję. Są operatorem wyznaczonym, wręcz stworzonym do tego, by tego typu misję publiczną pełnić i im to pozostawiam. Ja mam swoją misję - dodał.

bDAlpZTX
22
26.05.2020 15:10

ZATRUDNIENIE
 / 
Kryzys nie w każdej branży. InPost zatrudnił ponad tysiąc nowych pracowników

Koronawirus nie we wszystkich spółkach powoduje kryzys. Branża e-handlu, a za tym - przesyłek - rośnie, mimo że w innych branżach widać ewidentne załamanie. - Zatrudniamy, od początku marca jako Grupa InPost zatrudniliśmy łącznie ponad tysiąc nowych osób - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost. - Aczkolwiek nie popadajmy w hurraoptymizm, gdyż zwalniająca gospodarka - polska i światowa - odbije się niewątpliwie na każdej branży, w tym również na branży e-commerce'owej. Natomiast prawdą jest, że obserwując trendy na świecie, ze względu na koronawirusa branża znacznie przyspieszyła, a za tym wzrosło zapotrzebowanie na firmy logistyczne. W tym też InPost jest pod olbrzymią presją zwiększania swoich możliwości dostarczania przesyłek - dodał.

6
06.04.2020 10:56

COVID-19
 / 
InPost wprowadza nową usługę. Sprawy urzędowe załatwisz przez paczkomat

Nowa usługa ma pomóc w kontakcie z urzędami miast i gmin bez konieczności spotykania się z urzędnikiem, a nawet kurierem. Wszystko można załatwić przez paczkomat.

5
26.02.2020 10:00

ZA GRANICĄ
 / 
Paczkomaty InPost w austriackim Salzburgu. Pierwsze już działają, a ma być ich tysiąc

InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w Salzburgu. Do 2024 roku do Austrii firma ma dostarczyć 1000 takich urządzeń.

34
07.02.2020 6:59

USŁUGI POCZTOWE
 / 
Poczta Polska idzie w ślady inPostu. W 4 lata chce postawić 4000 urządzeń do odbioru paczek

Dziś dla polskiej poczty pracuje 200 urządzeń wydających paczki wynajmowanych od duńskiej firmy SwipBox. Ta niewielka liczba ma się szybko zwiększyć, bo nasz narodowy operator chciałby mieć ich 20 razy więcej. Ale to oznacza też zwolnienia, których nie da się uniknąć.

bDAlpZUd
34
31.01.2020 6:28

PACZKOMATY
 / 
Poczta Polska stawia na automaty. Będzie się mierzyć z InPostem

W dwa lata Poczta Polska zamierza postawić 4 tys. maszyn do nadawania i obioru paczek. Dziś ma ich zaledwie 200. Ale plany sięgają wysoko. Państwowy operator chce rzucić wyzwanie InPostowi.

3
10.01.2020 14:46

COOLOMAT
 / 
Coolomat wycofuje się z Polski? Wypowiada umowy partnerom

Coolomat współpracował z 13 partnerami w Polsce, teraz ma wypowiadać te umowy.

01.01.2020 13:54

INPOST
 / 
Rafał Brzoska szykuje się na AAA. Aliexpress już jest, Amazon może wejść w ciągu roku

Wejście Amazona do Polski to kwestia roku - uważa Rafał Brzoska. Szef sieci Paczkomatów w rozmowie z money.pl ostrzega też LOT przed scenariuszem upadku. Mówi również, dlaczego nie chce zarabiać na zakazie handlu. - Cała ta ustawa zaczyna być jedną wielką fikcją - ocenia.

28
19.12.2019 19:40

GOSPODARKA
 / 
Mieli zagrozić gigantowi i gonić InPost. Na razie są oskarżenia i wojna prawna

Miała być konkurencja dla paczkomatów InPostu. Konkurencji na razie nie ma, za to trwa otwarty konflikt pomiędzy dwiema firmami. W tej historii są oskarżenia o nieuczciwą konkurencję i podkradanie klientów. Jest też zawiadomienie o możliwym przestępstwie i żądania zapłaty sporych pieniędzy.

bDAlpZUe
17.12.2019 6:00

RAFAŁ BRZOSKA
 / 
W Wigilię kurierzy popracują do 15. Rafał Brzoska "8 godzin dziennie to za mało dla ambitnego pracownika"

Nawet 6 tys. zł na czysto jest w stanie zarobić w przedświątecznym szczycie kurier - stwierdza w rozmowie z money.pl Rafał Brzoska, szef Paczkomatów. Jak dodaje, w przypadku ambitnego pracownika nie ma mowy o pracy jedynie przez 8 godzin. W samą Wigilię kurierzy mają pracować dłużej niż sklepy. - Proszę się zamienić z tymi panami chociaż na jeden dzień. Gwarantuję, że nauczymy się mówić "dziękuję" - dodaje.

15
27.11.2019 10:32

PACZKOMATY
 / 
InPost postawił paczkomat numer 6000. Sieć dwa razy większa niż Biedronka

InPost przygotował się już do świąt Bożego Narodzenia. Sieć paczkomatów urosła do 6 tys. Firma deklaruje, że jest dobrze przygotowana do najważniejszego w roku sezonu dla firm zarabiających na przewozie prezentów.

33
20.11.2019 7:04

ALIEXPRESS
 / 
Zakupy z AliExpress odbierzesz w paczkomacie. InPost nawiązał współpracę z chińską platformą zakupową

Zakupy z AliExpress przyniesie już nie tylko listonosz. InPost został "strategicznym partnerem" platformy AliExpress, więc zakupy z Chin można zamawiać bezpośrednio do paczkomatów.

15
13.11.2019 9:25

TECHNOLOGIE
 / 
Paczkomaty InPost bez kolejek. Paczkę odbierzesz aplikacją

Kolejki przed paczkomatami powinny zniknąć. InPost udostępnił bowiem właśnie rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji. Oznacza to, że przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz.

14
26.06.2019 9:44

PACZKOMATY
 / 
Tysiąc polskich paczkomatów w Salzburgu. InPost wygrał wielki przetarg

Na ulicach wielkich polskich miast człowiek potyka się już o paczkomaty. A i tak przy zamówieniu trzeba często czekać, bo są zapchane. Takie problemy chcą mieć też Austriacy. I kupują właśnie tysiąc paczkomatów InPostu.