Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwestowanie we franczyzy w obecnej sytuacji gospodarczej

Podziel się:

Już nikt nie ma wątpliwości, że czeka nas zawirowanie w gospodarce. Inflacja systematycznie rośnie, a to dopiero początek. Niestety nie wiemy, kiedy nastąpi główny regres gospodarczy, ale jest to nieuniknione. Dlatego warto się zastanowić, w co warto inwestować w tych niepewnych czasach.

Inwestowanie we franczyzy w obecnej sytuacji gospodarczej
(materiał partnera)

Aktywa, które stały się nieopłacalne

Z pewnością spotkaliście się z opinią, że w niepewnych czasach warto inwestować w nieruchomości oraz surowce np. złoto. Problem z powszechną wiedzą o lokowaniu pieniędzy jest taki, że gdy informacja jest ogólnodostępna, doświadczeni inwestorzy ulokowali już tam swój kapitał, a cena aktywów już jest bardzo wysoka, a inwestycja coraz mniej rentowna.

Franczyza gastronomiczna, jako długoterminowe aktywa

Jednym ze sposobów powiększenia swojego portfela aktywów jest inwestycja we franczyzy gastronomiczne. Jedną z podstawowych potrzeb ludzkich jest jedzenie. Niezależnie, jakie ubrania nosimy oraz czym jeździmy, każdy człowiek musi jeść. Wraz ze wzrostem inflacji, coraz mniejszą popularnością cieszyć się będą ekskluzywne restauracje.

Franczyza Subwaya odpowiada na obecne potrzeby nie tylko inwestorów, ale całego rynku. Pozycjonowanie marki wpisuje się w zachowania konsumenckie, które mogą uwypuklić się w następstwie zawirowań gospodarczych.

Oczywiście zakup np. metali szlachetnych różni się od prowadzenia restauracji — to drugie wymaga zbudowanie zespołu oraz zarządzania nim, jednak zwrot z inwestycji może również okazać się dużo korzystniejszy, a przede wszystkim pewniejszy. Świadomość marki Subway istnieje na całym świecie, a system franczyzowy sprawia, że jej efektywność wzrasta poprzez systematycznie rozwijanie działu marketingu.

Zadaniem inwestora, w tym przypadku franczyzobiorcy jest zbudowanie odpowiedzialnego zespołu i zarządzanie nim. Z pomocą przychodzą agenci ds. rozwoju, którzy pomagają uporządkować wewnętrzne procesy zarządzania restauracją. Niektórzy z obecnych franczyzobiorców posiadają wiele lokali Subway, co jednoznacznie wskazuje, że franczyza gastronomiczna może stanowić znaczną część portfela aktyw inwestora. Dywersyfikując portfel inwestycyjny zmniejsza się ryzyko inwestycyjne. Warto pamiętać, że w biznesie nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale również samorozwój i pozytywne emocje, w końcu biznes to ludzie.

Inwestowanie we franczyzy zdecydowanie różni się od zakupu nieruchomości pod wynajem, akcji czy surowców. Zakup franczyzy i jej rozwój wymaga zaangażowania, co jednocześnie jest szansą do rozwijania własnych kompetencji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie Subwaya, wejdź na stronę https://www.wlasnysubway.pl/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany