Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Mirończuk
|
aktualizacja

Inwestowanie według planu. Webinarium z ekspertem mBanku

0
Podziel się:

Od czego zależy sukces w inwestowaniu? Od planu, który pozwoli zrealizować wyznaczone cele. Jak je określić, jak dobrać narzędzia, jak określić akceptowalne ryzyko? Wreszcie – kiedy plan powinien zostać zmieniony, bo nie działa? Zapraszamy na webinarium, podczas którego na wszystkie te pytania odpowie ekspert z Departamentu Doradztwa Inwestycyjnego mBanku.

 Inwestowanie budzi wiele emocji, szczególnie wśród inwestorów, którzy codziennie śledzą notowania posiadanych aktywów i swoje straty i zyski.
Inwestowanie budzi wiele emocji, szczególnie wśród inwestorów, którzy codziennie śledzą notowania posiadanych aktywów i swoje straty i zyski. (Pixabay)

Artykuł sponsorowany we współpracy z mBankiem

Najpierw jest cel. Trzeba go ustalić w odniesieniu do środków, czasu, umiejętności czy innych zasobów, którymi dysponujemy. Celem nie jest posiadanie jakiejś ilości akcji w portfelu lub osiągnięcie takiego czy innego zwrotu z inwestycji. To w dalszym ciągu są tylko środki do zrealizowania celu. Czym w takim razie jest cel i jak go wyznaczyć?

Potem jest plan, strategia która krok po kroku będzie nas zbliżać do wyznaczonego celu. Akcje, obligacje, instrumenty pochodne? Kiedy wejść, a kiedy wyjść z wybranej inwestycji – jak określić poziom ceny minimalnej? A może tylko wybrać instrument i okres inwestycji, nie martwiąc się o to, co się w międzyczasie dzieje z danym aktywem? Co kupić, kiedy sprzedać, co zrobić, jak się nie uda? To jest plan – ale jak go zbudować, by był najbardziej efektywny?

Już dziś zapisz się na – organizowane przez mBank – webinarium „Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

Inwestowanie budzi wiele emocji, szczególnie wśród inwestorów, którzy codziennie śledzą notowania posiadanych aktywów i swoje straty i zyski.

Trudno trzymać nerwy na wodzy, gdy coś gwałtownie spada, trudno sprzedać, gdy rośnie, bo przecież może rosnąć dalej.
W tej sytuacji sukces od porażki dzielą odpowiednio wyznaczone cele i strategie działania.

Ci, którzy trzymają się rozsądnego planu – najczęściej wygrywają. Ci, którzy działają na oślep i kierują się emocjami – najczęściej ostatecznie przegrywają.

O poziomie ryzyka decydujemy już na etapie wybierania samej klasy aktywów. Jeśli więc idziemy w akcje, to nie możemy się dziwić okresowym stratom. Jak kupujemy obligacje – to nie ustawiajmy celów, których nie da się osiągnąć.

Nie ma cudownego środka, który da pewność zarobku. Ryzyko istnieje zawsze, a im większe ryzyko, tym większy możliwy zysk. I większa możliwa strata.

Jak ograniczyć wpływ emocji na podejmowane decyzje inwestycyjne. Jak określi cele, zbudować plan i się go trzymać?
Jest wiele pytań – i będzie wiele odpowiedzi. Nie tylko teoretycznych, bo do obliczeń wykorzystamy bankowy kalkulator inwestycyjny.

Zapraszamy na 2 września o godz. 19 Money.pl i na nasz profil na Facebooku, gdzie będzie można zadać każde pytanie związane z inwestycjami.

Naszym gościem będzie Paweł Chylewski, CFA, Starszy Zarządzający Portfelami, Departament Doradztwa Inwestycyjnego.

Paweł Chylewski zawodowo zaczął się realizować na ostatnim roku studiów, rozpoczynając pracę w domu maklerskim.

Od dekady zajmuje się doradztwem inwestycyjnym. W pracy łączy analizę rynków i produktów inwestycyjnych z budowaniem portfeli dla Klientów.

Fan dywersyfikacji, zdrowego rozsądku i zagorzały wróg błędów behawioralnych. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych i tytuł CFA.

Artykuł sponsorowany we współpracy z mBankiem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)