Trwa ładowanie...
bDBwfqrp

Notowania

Archiwum artykułów autora Krzysztof Mirończuk

3
02.01.2021 13:34

TELEKOMUNIKCJA
 / 
Pięć cech smartfonu do pracy zdalnej. Kluczem jest nie tylko wygląd, ale i bezpieczeństwo

Smartfon zamiast komputera? To model coraz częściej funkcjonujący na rynku. Zadania pracy zdalnej są wymagające i nie każde urządzenie im sprosta. Na co zwrócić uwagę, wybierając mobilne narzędzie do pracy online?

27
30.12.2020 10:43

RYNEK INWESTYCYJNY
 / 
Złote myśli inwestorów. Nawet najbardziej doświadczeni wierzą w cuda

Inwestorzy giełdowi mają wiele powiedzonek, cytatów i "przykazań", które wykorzystują przy budowaniu i realizowaniu swoich strategii inwestycyjnych oraz podejmowaniu bieżących decyzji. Których warto posłuchać, a których lepiej się wystrzegać?

62
29.12.2020 9:02

RYNEK INWESTYCYJNY
 / 
Pasywnie czy aktywnie. Strategie giełdowych inwestycji

Inwestowanie za pośrednictwem funduszy pasywnych jest coraz bardziej popularne na całym świecie. W Polsce produkty te są dostępne od kilku lat, ale dopiero ostatnio zyskują uznanie. Wciąż jednak otwarte pozostaje pytanie, czy kluczem do sukcesu jest inwestowanie aktywne czy pasywne.

22.12.2020 11:01

PEKAO
 / 
Konto za 0 zł to za mało. To zestawienie pokazuje, co jeszcze mogą otrzymać przedsiębiorcy

Bank to nie tylko konto. Dla firm równie istotne są usługi dodatkowe. Chodzi tu zarówno o produkty finansowe, jak i usługi prawnicze czy informatyczne. Można za to samo płacić co miesiąc setki złotych, a można otrzymać w pakiecie z rachunkiem firmowym.

29
22.12.2020 10:30

IKZE
 / 
Emerytura z giełdy, czyli IKE i IKZE w rachunku maklerskim

Emerytura wypracowana na giełdzie? Dlaczego nie? – przy obecnych zyskach z lokat czy obligacji inwestowanie na rynku kapitałowym jest rozsądną alternatywą. Tym bardziej, że można uniknąć płacenia podatku Belki, a tym samym dysponować w inwestycjach większą kwotą, w porównaniu do korzystania ze „zwykłych” rachunków maklerskich.

bDBwfqrr
21.12.2020 14:38

EKOLOGIA
 / 
Z zakrętką czy bez? Tylko od nas zależy, czy plastikowa butelka będzie nadawała się do recyklingu

Do żółtego plastik, do zielonego szkło, do niebieskiego papier. Proste? Nie do końca. Czy odkręcać zakrętkę? Czy wrzucać brudne czy umyte? Co z etykietami? To ważne, jeśli chcemy, żeby jak najwięcej plastiku trafiło do recyklingu. Problem w tym, że miliony Polaków w ogóle niczego nie segregują.

11
18.12.2020 11:45

KORONAWIRUS W POLSCE
 / 
Gdyby nie prywatne firmy, walka z pandemią wyglądały inaczej. Ponad 11 mln zł od Żabki

Miliony złotych na pomoc poszkodowanym przez koronawirusa oraz szpitalom i placówkom medycznym płyną od polskich firm. Prywatne przedsiębiorstwa kupują testy, środki ochrony, respiratory i inny sprzęt medyczny. W walkę z pandemią Żabka Polska zaangażowała się już na początku marca br. Do dziś sieć przeznaczyła na ten cel ponad 11 mln zł.

5
18.12.2020 11:10

PANDEMIA
 / 
Epidemia zmieniła to, jak robimy zakupy. Wybieramy sklepy zlokalizowane po sąsiedzku i cenimy bezpieczeństwo oraz komfort

Nie kupujemy na zapas i chętniej sięgamy po lokalne marki. Coraz rzadziej korzystamy z gotówki, ale też mniej ochoczo zaglądamy do tłocznych dyskontów – tak wygląda handel po ponad pół roku epidemii. Czy to trend, który pozostanie z nami po ustąpieniu wirusa?

1
17.12.2020 16:17

EKOLOGIA
 / 
Czy rPET uratuje świat przed górą plastiku? Plastik to nie odpad

Plastikowe butelki trafiają do recyclingu, by stać się częścią nowych butelek, które znów zostaną przetworzone. Koncern PepsiCo inwestuje w technologie, które mają zrealizować wizję świata, w którym plastik zawsze będzie możliwy do przetworzenia.

bDBwfqrx
43
16.12.2020 8:15

RYNEK INWESTYCYJNY
 / 
Kapitał i fiskus. Podatki od inwestycji

Każda sytuacja, w której osiągamy przychód, powoduje konieczność zapłacenia podatku. W przypadku inwestycji kapitałowych trzeba pamiętać nie tylko o 19-proc. podatku od zysków.

7
10.12.2020 8:19

RYNEK INWESTYCYJNY
 / 
Ryzyko. Nieodłączny aspekt inwestowania

Inwestowanie zawsze jest związane z ryzykiem. Niezależnie od przedmiotu inwestycji – czy są to akcje, obligacje, sztuka, nieruchomości, a nawet bankowe lokaty. Zawsze istnieje ryzyko straty. A im większy możliwy zysk, tym większe ryzyko. Można je jednak zminimalizować.

1
30.11.2020 12:22

OSZCZĘDNOŚCI
 / 
Inwestowanie w czasie pandemii. Gdzie zarabiać w Polsce i na świecie?

Inwestowanie w czasach pandemii to wiele nowych możliwości, ale i wiele nowych rodzajów ryzyka. Są spółki, które z powodu COVID-19 bardzo urosły, pytanie – czy będą rosnąć dalej? Są też takie, które straciły – może więc warto je teraz kupić, by zarobić w przyszłości? Na te pytania odpowiadają eksperci mBanku, biorący udział w cyklu webinariów "Mądre inwestowanie nie tylko dla milionerów".

4
30.11.2020 11:53

INWESTOWANIE
 / 
Nie wszystko złoto, co się świeci, czyli pułapka złotej zasady

Jest wiele powiedzonek i przysłów, które mogą pomóc lub zaszkodzić inwestorom. Niektóre to złote zasady, inne – nic nie warte przesądy. Których warto posłuchać, a które lepiej od razu odrzucić? Zapraszamy na kolejne webinarium Money.pl i mBanku z cyklu "Mądre inwestowanie nie tylko dla milionerów".

bDBwfqry
27
27.11.2020 9:45

PODRÓŻOWANIE
 / 
Okęcie bez lotniska? "Przemawia za tym pragmatyka"

Koniec warszawskiego lotniska wydaje się przesądzony. Po oddaniu do eksploatacji Centralnego Portu Komunikacyjnego nie będzie dla niego miejsca na lotniczej mapie Polski. Pytanie – co się stanie z lotniskiem Chopina i jakie są szanse, że jednak coś po nim zostanie?

2
25.11.2020 9:35

PPL
 / 
Latanie po pandemii. Nowe lotniska trafią w swój czas?

Uziemienie linii lotniczych wywołało szok w branży. Rynek będzie wracał do normalności przez kilka lat. Nowe polskie lotniska, w tym CPK, mają jednak szansę trafić na kolejny lotniczy boom. Realizowane obecnie inwestycje są – zdaniem ekspertów – konieczne do tego, by być konkurencyjnym, gdy europejskie niebo znów się zapełni samolotami.

1
20.11.2020 9:17

PPL
 / 
CPK i Radom. Rewolucja komunikacyjna w regionie

Centralny Port Komunikacyjny i lotnisko w Radomiu to inwestycje, które zrewolucjonizują rynek lotniczy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Powstanie lotnisko tranzytowe, doskonale skomunikowane, z lotniskiem pomocniczym, które będzie obsługiwać też czartery i tanie linie. To będzie największy taki hub w regionie.

13
16.11.2020 9:35

BANK
 / 
Konto dla nastolatka. To najlepszy sposób na kontrolowane kieszonkowe

Wygoda, oszczędność, łatwość w zarządzaniu pieniędzmi – kiedy nastolatek zakłada konto bankowe, życie rodzinne staje się prostsze. A jeszcze lepiej, gdy rachunek dziecka jest w tym samym banku, co rodzica. W ten sposób można uzyskać największą swobodę w gospodarowaniu budżetem nastolatka, który zawsze jest za niski.

18
13.11.2020 10:11

ZAKUPY POLACY
 / 
Epidemia na sklepowych półkach. Kto gra fair wobec wszystkich klientów

Blisko domu, duży wybór produktów i sprzedawca, który często zna nas z imienia. To dlatego 40 proc. towarów sprzedają w Polsce sklepy małopowierzchniowe. Dlaczego jednak oferta w tych sklepach różni się od tej w dyskontach i supermarketach? Czy moglibyśmy w nich kupować jeszcze więcej? Jakie podejście do niezależnego handlu mają najwięksi producenci żywności, artykułów higienicznych i środków czystości? Sprawdziła to Grupa Eurocash i Polska Izba Handlu.