Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Mirończuk
|
aktualizacja

Dziś każdy może zainwestować w Apple, Microsoft lub Amazon, a także obligację USA. Ale czy warto?

5
Podziel się:

Jakie możliwości dają światowe rynki? Na czym zarabiają inwestorzy za granicą? Jak stać się graczem globalnym i ile potrzeba do tego pieniędzy? Jakie ryzyko się z tym wiąże? Na te – i inne – pytania odpowiedzi padną podczas webinarium organizowanego przez Money.pl we współpracy z mBankiem.

Dziś każdy może zainwestować w Apple, Microsoft lub Amazon, a także obligację USA. Ale czy warto?
Do największych światowych spółek codziennie trafiają pieniądze ludzi z całego świata. To nie są lokalne firmy, uzależnione od kondycji gospodarki kraju czy nawet regionu. Dlatego, nawet w czasach kryzysowych, często radzą sobie lepiej. (Getty Images)

Partnerem materiału jest mBank.

Wyobraź sobie zapalonego żeglarza, który całe życie pływał po jeziorach na Mazurach. Nagle zyskuje możliwość żeglowania po morzach i oceanach na świecie. Tak samo może poczuć się polski inwestor, który dotychczas szukał zarobku na rodzimym rynku, a teraz dostał do ręki narzędzia, które pozwalają mu inwestować na wszystkich rynkach świata.

Zapraszamy na kolejne już webinarium z cyklu "Mądre inwestowanie, nie tylko dla milionerów", w którym przybliżamy praktyczną stronę inwestowania dla tych, którzy dopiero zaczynają, ale i dla tych, którzy już coś o rynku wiedzą. Teraz zajmiemy się inwestowaniem globalnym i pokażemy możliwości, jakie ma w swoim zasięgu każdy z nas.

Kupuj to, co zna cały świat

Dziś każdy może stać się udziałowcem Coca-Coli, Intela, Apple, Amazona, General Motors, Microsoftu i wszystkich innych spółek, notowanych na rożnych światowych giełdach. Możemy również zainwestować w ich obligacje. W obu przypadkach zarówno kupując ich papiery bezpośrednio jak i za pośrednictwem licznych i często niedrogich funduszy inwestycyjnych. Wystarczy kilka kliknięć.

Dlaczego warto?

Do tych największych światowych spółek codziennie trafiają pieniądze ludzi z całego świata. To nie są lokalne firmy, uzależnione od kondycji gospodarki kraju czy nawet regionu. Dlatego, nawet w czasach kryzysowych, często radzą sobie lepiej.

Dość powiedzieć, że indeksy USA odrobiły straty wywołane kryzysem 2008 roku w cztery lata, podczas gdy polski WIG potrzebował na to aż 9 lat.Polski rynek nie oferuje też wielu takich typów inwestycji, które są dostępne i powszechne na rynkach zagranicznych. Co więcej – rozwiązania zagraniczne często trafiają do nas dopiero wtedy, gdy już są w zaawansowanej fazie wzrostowej, podczas gdy warto dać sobie szansę na inwestycje w nie dopiero wtedy, gdy zaczynają iść w górę.

Praktyczne rady i odpowiedzi na pytania widzów

W nadchodzącym webinarium eksperci mBanku odpowiedzą na takie pytania jak:

- „Czy warto kupić akcje Allegro”, a może „Co lepsze – akcje Allegro czy Amazona?” albo „A może kupić akcje Allegro, Amazona, Alibaby i kilka innych spółek w niedrogim funduszu indeksowym?” czyli o pytaniach, które warto sobie zadać przed inwestycją.

- W Polsce mamy realnie 4 banki, 4 dystrybutorów, 1 producenta gier, 3 spółki telekomunikacyjne, 3 kopalnie, 2 rafinerie, 2 spółki energetyczne i ubezpieczycieli. A w jakie sektory możemy inwestować globalnie?

- Jakie style inwestycyjne są dostępne na rynkach zagranicznych, których nie uświadczymy w polskich realiach?

- Polskie obligacje skarbowe z rentownością 1,3% czy amerykańskie z rentownością 0,8%? czyli krótka opowieść o tym dlaczego odpowiedź nie tak oczywista jak się może wydawać?

- Kiedy lepiej pożyczyć pieniądze Orlenowi lub PZU, a kiedy Intelowi lub BMW – czyli jakie są globalne możliwości inwestycji w obligacje i jak wypadają one w porównaniu z polskim rykiem obligacji korporacyjnych?

- Czym jest duża, średnia i mała spółka z perspektywy globalnej i jak to ma się do polskich blue chipów?

- Jak wypada porównanie płynności inwestycji w Polsce i za granicą?

- Jak wkalkulować w inwestycje ryzyko walutowe i na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę inwestując za granicą?

- Dlaczego inwestycje społecznie odpowiedzialne potrafią obecnie zarobić więcej niż tradycyjne nie-ESG?

Wreszcie – jak to zrobić, czyli instrukcja inwestowania w globalne fundusze inwestycyjne, bezpośrednio na giełdach zagranicznych poprzez polskie biura maklerskie czy ETF-y, czyli wygodny i nieznany szerzej instrument do budowy globalnego portfela inwestycyjnego.

W webinarium wezmą udział eksperci zaproszeni na to spotkanie przez mBank.

Ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada międzynarodowy tytuł Chartered Financial Analyst, licencję maklera papierów wartościowych oraz licencję doradcy inwestycyjnego.

Karierę rozpoczynał jako dealer walutowy i stopy procentowej, następnie przez 6 lat pełnił funkcję analityka rynków finansowych. Karierę w mBanku rozpoczął w 2013 roku, prowadząc portfele klientów zamożnych w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego.

Od 2016 zarządza funduszami wielu klas aktywów, w tym także strategiami inwestowania społecznie odpowiedzialnego (ESG) w Departamencie Zarządzania Aktywami mBanku.

Manager, Wydział Produktów Inwestycyjnych i Emerytalnych

Odpowiedzialny za wdrożenia produktów inwestycyjnych i emerytalnych oferowanych w ramach platformy Supermarket Funduszy Inwestycyjnych mBanku. Wcześniej pracował w Stanach Zjednoczonych i w Polsce jako konsultant w Bain&Company, firmie doradztwa strategicznego, do której dołączył po ukończeniu studiów MBA na Columbia Business School w Nowym Jorku. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych pracował przez 5 lat w doradztwie M&A, m.in. w mBanku. Swoją karierę zawodową rozpoczynał od działu Strategii i Produktów w BZ WBK AIB TFI (obecnie Santander TFI). Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada tytuł CFA oraz licencję maklera papierów wartościowych.

Webinarium odbędzie się 10 listopada o godz. 19:00.

Zapraszamy do zapisów przez stronę: https://prosteinwestowanie.wp.pl/home

Na stronie zapisów można od razu zadać pytania ekspertom. Odpowiedzi otrzymamy podczas webinarium.

Partnerem materiału jest mBank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
mask
3 lata temu
Bitcoina niech wprowadzą to pohandlujemy .
Kolejarż
3 lata temu
Ale że tylko w jedną "obligację"?
krolgolisza
3 lata temu
Oczywiście dostanę pełno łapek w dół, ale znaczy że słabo myślicie. Dziś to jedynie Bitcoin się liczy. Oczywiście pajace będą mówiły że to bańka, ale dlaczego sami nie zaczną po prostu wydobywać i sprzedawać po cenie jakiej sami uważają?? Wtedy mogą się zmienić z osoby robionej w konia w osobę robiącą w konia, ale wtedy szybko się okaże że BTC wcale nie jest bańką. Pozdrawiam.
instrumenty o...
3 lata temu
do tego służą a nie ........banki. to co proponujecie jest kuriozalnym rozwiązaniem, wręcz szaleństwem. pewnie bank dramatycznie potrzebuje gotówki na utrzymanie płynności i stąd ta desperacja.
gaja
3 lata temu
nie warto, idzie wielki krach jaki sami masoni nam zgotowali !!! chcą zrobić reset całego świata a z nas niewolników !!! polecam zobaczyć na YT otwarcie igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku.