Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Mirończuk
|
aktualizacja

PLL LOT wystartował. Nowy, #BezpiecznyLOT

Podziel się

PLL LOT wraca na polskie trasy krajowe. W samolotach i na lotniskach wprowadzono specjalne procedury bezpieczeństwa. Jedne z najważniejszych zaleceń to obowiązkowa maseczka i zachowanie dystansu pomiędzy pasażerami.

Nowe wytyczne na lotniskach powstały w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i międzynarodowych organizacji branżowych.
Nowe wytyczne na lotniskach powstały w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i międzynarodowych organizacji branżowych. (Flickr)
bErmrcCt

Artykuł powstał we współpracy z PLL LOT.

Od poniedziałku z PLL LOT można podróżować z Warszawy do Gdańska (do 3 lotów dziennie), z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry (dwa loty dziennie). Jeden raz dziennie odbywa się lot z Krakowa do Gdańska. Obecna siatka połączeń będzie obowiązywać do 19 czerwca.

– Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie – informuje spółka.

bErmrcCv

#BezpiecznyLOT – przed podróżą

Odprawa online jest rekomendowana, nie obligatoryjna.

  • Możesz zaoszczędzić korzystając z Systemu Automatycznej Odprawy. Można to zrobić już na 24 godziny przed planowanym odlotem.
  • Odprawa jest automatyczna, a karta pokładowa zostanie wysłana na wskazany dres e-mail lub telefon komórkowy. Przy odprawie przez internet potrzebne będą numer rezerwacji lub biletu oraz nazwisko pasażera.
bErmrcCB

Jak otrzymać kartę pokładową?

  • W ostatnim kroku odprawy przez internet możesz wybrać sposób dostarczenia Ci karty pokładowej. Możesz: wydrukować swoją kartę pokładową lub zamówić SMS z kartą pokładową na swój numer telefonu.

Jeśli wybierzesz opcję wysłania mobilnej karty pokładowej poprzez SMS, otrzymasz wiadomość tekstową, w której podany jest link z adresem internetowym. Po wybraniu tego adresu zostaniesz odesłany na stronę na której przechowywana jest Twoja mobilna karta pokładowa. Zachowując ją w swoim telefonie będziesz posiadał do niej dostęp w dowolnym czasie przed odlotem.

#BezpiecznyLOT

Nowe wytyczne na lotniskach powstały w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i międzynarodowych organizacji branżowych.

bErmrcCC

Inicjatywa #BezpiecznyLOT obejmuje zarówno zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładzie samolotu, jak i podczas całej ścieżki, którą pasażer przemierza od chwili dotarcia na lotnisko.

Jak teraz będzie wyglądała podróż samolotem LOT?

  • Zmiany zaczynają się już przy wejściu do terminala. W terminalu pasażerowi nie mogą towarzyszyć inne osoby (poza uzasadnionymi przypadkami, kiedy możliwe jest wejście osoby asystującej). Na lotniskach znajdują się punkty do pomiaru temperatury.
  • Każdy pasażer może zabrać na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach maksymalnych 55x40x23 cm, dopuszczalna waga została zwiększona do 10 kg. W ten limit wchodzą też zakupy, damska torebka czy torba na laptopa.
bErmrcCD
  • Na terenie całego lotniska dostępne są środki dezynfekujące, a pasażerowie muszą zachować dystans podczas całego czasu przebywania w terminalu.
  • Wejście na pokład oraz jego opuszczenie po przylocie odbywa się strefowo, w ściśle określonej kolejności według numeru zajmowanego miejsca. Przedtem pasażerowie samodzielnie odbijają karty pokładowe przybramkach.
  • Zalecana jest odprawa online, co jest możliwe już 24 godziny przed odlotem. Podczas odprawy składa się deklarację dotyczącą stanu zdrowia.
bErmrcCE

LOT zapewnia, że wszystkie samoloty są dokładnie dezynfekowane biodegradowalnymi bezpiecznymi środkami biobójczymi. A zainstalowane filtry HEPA zapewniają oczyszczenie powietrza z 99,99 procent bakterii i wirusów na pokładzie oraz unoszących się w powietrzu pyłów i cząstek stałych.

Niezależnie od tego podczas przebywania na terenie lotniska i w samolocie cały czas trzeba nosić maseczkę ochronną. Ceny biletów na połączenia pomiędzy polskimi miastami zaczynają się od 99 złotych, a więc jest to nie tylko najszybszy, a również najtańszy sposób podróżowania po Polsce.

Artykuł powstał we współpracy z PLL LOT.

https://ad.doubleclick.net/ddm/trackclk/N768952.1987524MONEYPL/B24246706.274721066;dc_trk_aid=469305315;dc_trk_cid=133251426;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=;tfua=
bErmrcCW