Trwa ładowanie...
bDANxdiZ

Notowania

Loty – Wszystkie wiadomości

24
19.01.2021 12:25

TRANSPORT
 / 
Loty z Poznania do Warszawy całkowicie zawieszone. Decyzja PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT całkowicie zawiesiły loty z Poznania do Warszawy, a inne połączenia czekają cięcia. Pandemia koronawirusa pogłębia kryzys linii lotniczych.

9
26.12.2020 12:47

PRACA
 / 
4-dniowy tydzień pracy. Linia lotnicza się zdecydowała, by nie zwalniać pracowników

W walce o miejsca pracy japońska linia lotnicza zdecydowała się na 4-dniowy tydzień pracy dla pracowników naziemnych. Groziły im zwolnienia przez niski popyt na podróże, wywołany pandemią koronawirusa.

9
21.12.2020 7:08

PANDEMIA
 / 
Nowa odmiana koronawiursa. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zamrożone

Polska zamyka się na Wielką Brytanię przez wykrycie na Wyspach nowej odmiany koronawirusa. Osoby, które ostatnio podróżowały do tego kraju powinny zgłaszać się do sanepidu.

2
10.12.2020 15:13

LOTY
 / 
Wizzair i Ryanair wierzą w lepsze czasy. "Zbroją się" zawczasu

Tanie linie lotnicze wierzą, że gdy pandemia odpuści, to właśnie one będą wygranymi na niebie. Bo z lepszą ofertą, niższymi kosztami i większą elastycznością. Przygotowują się na wzmożone zainteresowanie pasażerów.

8
08.12.2020 10:22

KORONAWIRUS
 / 
Zakaz lotów przedłużony. Ograniczenia w lotach do USA

Zgodnie z przewidywaniami, do 31 grudnia przedłużony został zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Z zakazu wyłączone są m.in. państwa UE, strefy Schengen oraz lotniska w stanach Illinois i Nowy Jork w USA.

bDANxdjb
66
07.12.2020 15:14

LOTNICTWO
 / 
LOT na skraju bankructwa, popłyną miliardy? Horała: to drobiazg

Polskie Linie Lotnicze LOT w tarapatach finansowych. Wicepremier Jacek Sasin zapowiada wielomiliardowy pakiet pomocowy dla spółki, do sprawy w programie "Money. To się liczy" odniósł się Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. - Powiedzmy sobie szczerze, każda linia lotnicza ma obecnie problemy. Pakiet pomocy publicznej dla Lufthansy to jest, o ile się orientuję, 9 mld euro, więc LOT przy tym to drobiazg. Oczywiście takie wsparcie będzie potrzebne. LOT bardzo racjonalnie podszedł do kryzysu, ograniczył koszty, przeprowadził trudne negocjacje z leasingodawcami, ale na koniec, jak wszyscy narodowi przewoźnicy w Europie, będzie potrzebował wsparcia - powiedział Horała. - To jest też szansa. Są tacy, którzy tego wsparcia nie dostaną i upadną. Kiedy kryzys się skończy, a on z pewnością się skończy, to pozostanie wolne miejsce na rynku. Ci, którzy dobrze wyjdą z bloków, którzy przetrwają ten kryzys, będą mogli szybciej zyskiwać i się rozwijać. Ten zasiew pod przyszłe plony trzeba zrobić już teraz - podkreślił minister w rozmowie z money.pl.

172
07.12.2020 15:00

LOTNICTWO
 / 
Horała o lotnisku. Wyłożyli 100 mln zł, odzyskają 8 mln zł. Taki biznes

Małe lotniska w Polsce są w słabej kondycji. Nie przetrwają kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa? - To oczywiście wymaga zdolności proroczych, każdy z przypadków jest inny. Przypadek lotniska Gdynia-Kosakowo - trudno powiedzieć, że ono upadło, ono się nigdy nie otworzyło. Inwestycja była źle przeprowadzona, ostatecznie Gdynia wyłożyła 100 mln zł, odzyska 8 mln zł. Taki to biznes. Jeżeli mówimy o innych lotniskach, mamy w Polsce porty, które problemy miały i przed covidem, jak istnieją kilkanaście lat, tak nigdy, w żadnym roku nie osiągnęły zysku, zawsze na stracie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister infrastruktury. - Lotniska, które były nierentowne w szczycie ruchu lotniczego, to na pewno pod wpływem kryzysu covidowego, czy pod wpływem tego, że kiedyś tam powstanie CPK, to na pewno rentowności nie nabiorą. Natomiast ruch lotniczy niejedno ma inne. CPK będzie portem pod loty dowozowe i międzykontynentalne. Myślę, że takie lotniska jak Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin czy Rzeszów - cały szereg lotnisk regionalnych w Polsce sobie poradzi - podkreślił minister Horała w rozmowie z money.pl.

14
04.12.2020 13:19

KORONAWIRUS
 / 
Zakaz lotów będzie przedłużony. Nie polecimy m.in. do USA i Gruzji

Od wielu miesięcy obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw, w tym m.in. USA. Aktualny obowiązuje do 8 grudnia, ale jako że sytuacja epidemiczna nie uległa zmianie, Rada Ministrów przedłuży go do końca roku.

24
22.11.2020 10:08

GOSPODARKA
 / 
Boeing 737 MAX wraca do gry. LOT wydał oświadczenie

Europa jest gotowa znieść w styczniu zakaz lotów Boeingów 737 MAX, które zostały uziemione na całym świecie po dwóch katastrofach. MAX-y w swojej flocie ma PLL LOT i Enter Air. Polska spółka wydała oświadczenie.

bDANxdjh
2
25.09.2020 13:36

ZAKAZ LOTÓW
 / 
Od środy nie polecisz do tych krajów. Mamy listę

Wracają loty do i z Hiszpanii oraz Francji. Można więc bezpiecznie podróżować w ramach całej strefy Schengen. Od środy zakaz lotów obejmie jednak 29 krajów.

2
18.09.2020 19:39

LOTY
 / 
Ministerstwo Rozwoju zapowiada zmiany w lotach. Będzie mniej zakazów?

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie zakłada zakaz lotów do 30 krajów. Już niedługo rozporządzenie straci ważność i zostanie zastąpione nowym. - Na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów - mówił wiceminister rozwoju.

21
11.09.2020 8:20

COVID-19
 / 
Zakaz lotów do końca września. Horała: Lista może się jeszcze zmienić

Zakaz lotów obejmuje obecnie 44 kraje, ale ma się ona zmienić. Jak bardzo? - Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej - mówił Marcin Horała w TVN24.

21
11.09.2020 6:56

LOTY
 / 
Zakaz lotów do Francji. Rząd podwyższa progi bezpieczeństwa

16 września wejdzie w życie nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Na liście znajdzie się jeden nowy kraj. Wznowione zostaną loty do 13 państw.

bDANxdji
56
03.09.2020 14:48

LOTY
 / 
Zakaz lotów, co po 15 września? Minister Horała tłumaczy

Rząd zakazał lotów z Polski do 44 krajów, rozporządzenie obowiązuje do 15 września. Co dalej? - Pewnie będzie kolejna lista zakazów, o tym zadecyduje sytuacja epidemiczna z 13-14 września. Dlaczego te decyzje nie są komunikowane wcześniej? Musimy reagować na bieżąco, za dwa tygodnie sytuacja może być zupełnie inna. Może się okazać, że w Hiszpanii sytuacja będzie opanowana, a loty będą zakazane, bo podjęliśmy decyzję dwa tygodnie wcześniej. To byłby absurd - powiedział w programie "Newsroom" Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. - Co do Francji czy Chorwacji, wielokrotnie tłumaczyłem procedurę podejmowania takich decyzji. Na podstawie wstępnego projektu nie można mówić, że zakaz będzie obowiązywał do tego czy innego kraju, bo jest niemal pewne, że wstępny projekt się zmieni. Co do planowania podróży z wyprzedzeniem, niestety, żyjemy w czasach epidemii. Podróże międzynarodowe są obarczone dodatkowym ryzykiem - dodał.

266
07.08.2020 13:44

LOTNICTWO
 / 
Koronawirus. Rząd chce zakazać lotów do 45 państw. Na liście m.in. USA, Rosja i Macedonia

Od 12 sierpnia rząd zamierza wprowadzić częściowy zakaz lotów m.in. z Rosji, Mołdawii, Macedonii, Luksemburga, Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Meksyku - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. To efekt trwającej pandemii koronawirusa.

2
01.07.2020 17:20

TRANSPORT
 / 
Enter Air wznowił loty z biurami podróży. Na początek Kreta i Majorka

Największa polska prywatna linia lotnicza wznowiła loty we współpracy z biurami podróży. Enter Air zainaugurował już Sezon Lato 2020 dwoma kierunkami. W ostatnich miesiącach działał w mocno ograniczonym zakresie.

26
26.06.2020 15:14

PLL LOT
 / 
Zamieszanie w PLL LOT. Spółka tłumaczy się awarią systemu

W środę 23 czerwca na stronach LOT-u pojawił się komunikat, że wszystkie loty do 31 sierpnia br. zostały odwołane. Pasażerowie snują domysły o bankructwie linii. Przedstawiciele spółki zapewniają w rozmowie z money.pl, że to tylko awaria systemu, a bilety i pieniądze pasażerów są bezpieczne.

3
19.06.2020 15:55

WAKACJE
 / 
Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej

Od 1 lipca loty ponownie w pełnym składzie pasażerów. - To jest kluczowa informacja z jednej strony dla siatki połączeń, bo biura turystyczne już zapowiadają, że ofert będzie mniej. Zapełnienie samolotów daje możliwość rozszerzenia oferty. Z drugiej strony będzie to miało wpływ na ceny, te na razie są na poziomie z zeszłego roku. Z biur już płyną informacje, że przy pełnym obłożeniu samolotów ceny będą niższe niż przed rokiem - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Klaudyna Fudala, wakacje.pl. - Bułgaria czy Albania już za 1800 zł od osoby, pozostałe popularne kierunki, czyli Egipt, Grecja, Turcja - średnio płaci się 2-2,5 tys. zł. Nie jest to więc cena wygórowana w porównaniu z zeszłym rokiem - dodała.