Nowe połączenie LOT-u. Cztery razy w tygodniu na zachodnie wybrzeże USA

Od maja 2026 r. LOT uruchamia bezpośrednie loty z Warszawy do San Francisco. Rejsy będą realizowane 4 razy w tygodniu – w środy, czwartki, soboty i niedziele - podały Polskie Linie Lotnicze.

Wyspa Alcatraz na tle Golden Gate BridgeWyspa Alcatraz na tle Golden Gate Bridge
Źródło zdjęć: © Anadolu via Getty Images | Tayfun Coskun
Piotr Bera

"Z dumą ogłaszamy – Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają kolejne bezpośrednie połączenie transatlantyckie! Już od 6 maja 2026 roku polecimy z Warszawy prosto do San Francisco!" - ogłosiło Ministerstwo Infrastruktury w serwisie X.

Dodano, że loty będą realizowane cztery razy w tygodniu. San Francisco to kolejne miasto w Stanach Zjednoczonych, które będzie miało bezpośrednie połączenie z Polską. Obecnie można polecieć do: Nowego Jorku, Chicago, Newark, Miami i Los Angeles.

LOT przejmuje Smartwings

Jak pisaliśmy na money.pl narodowy przewoźnik wkrótce ma przejąć czeskie linie lotnicze Smartwings. Według naszych informacji proces już trwa i wkrótce powinien zostać ogłoszony.

Miliarder Jiří Šimáně, współwłaściciel Smartwings, od kilku lat szuka kupca. W listopadzie 2022 r. izraelskie linie Israir ogłosiły, że są bliskie przejęcia czeskiego przewoźnika. Jednak po długich negocjacjach w lipcu 2025 r. Israir wycofał się z dalszych rozmów. Media lotnicze spekulowały, że na stole było ponad 40 mln euro za przejęcie Smartwings.

Wybrane dla Ciebie