Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Inwestycja za 100 mln na sprzedaż. Samorządy podzielą się kasą

12
Podziel się:

Termy Warmińskie niedługo trafią na sprzedaż. Zgodę wydały lidzbarskie samorządy. Po wycenie rzeczoznawcy zacznie się wielkie poszukiwanie kupca na ten kontrowersyjny obiekt na Warmii.

Inwestycja za 100 mln na sprzedaż. Samorządy podzielą się kasą
Lidzbark Warmiński (Adobe Stock)

Największa inwestycja unijna na Warmii i Mazurach na sprzedaż. Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim, które kosztowały około 100 mln złotych, mają trafić w prywatne ręce. Jest na to zgoda samorządowców.

Ich budowa trwała trzy lata, ostatecznie po opóźnieniu zaczęły działać w 2015 roku. Obiekt może zostać sprzedany, ponieważ minął okres trwałości projektu.

Dzięki uchwałom radnych miejskim i powiatowym teraz Termy Warmińskie może wycenić rzeczownika. To otworzy już drogę do rozpoczęcia poszukiwania prywatnego właściciela, który przejmie tę jedną z najdroższych inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej w województwie warmińsko-mazurskim. Potencjalnym zyskiem ze sprzedaży podzielą się samorządy.

Zobacz także: Wysoka śmiertelność w Polsce. Paweł Borys o nowych obostrzeniach

Termy Warmińskie to nie tylko bardzo droga inwestycja, ale również bardzo kontrowersyjna. W jej sprawie prowadzone było nawet śledztwo prokuratorskie, ale nie wykazało ono nieprawidłowości. W trakcie budowy okazało się też, że woda wykorzystywana w tremach nie ma odpowiedniej temperatury i trzeba ją podgrzewać. W tej chwili operatorem obiektu jest prywatna spółka, ale pozostaje on własnością samorządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Ciamciara
rok temu
To nigdy nie będzie rentowne. Termy gdzie wodę się podgrzewa nie będą rentowne nigdy.
Ciamciara
rok temu
To taki Miś na skalę możliwości Lidzbarka W. i to nie jest ostatnie słowo. Termy gdzie wodę się podgrzewa raczej będzie ciężko sprzedać. Tu chodziło o to by dostać kasę na inwestycję , a potem niech się dzieje co chce.
Ciamciara
rok temu
To te słynne termy gdzie wodę się podgrzewa ? Takie coś kupi tylko szaleniec lub ktoś kto chce wyprać kasę
hjug
rok temu
100mln ... Jeśli ktoś kupi za 1zł lub nawet 1milion - będzie feta ...
Ann
rok temu
A ma zdjęciu zamek w Lidzbarku a nie termy warmińskie.