Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Lockdown. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada wsparcie finansowe dla Warmii i Mazur

7
Podziel się:

Nawet 200 milionów złotych ma popłynąć do samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w w przyszłym tygodniu przedstawi odpowiednią uchwałę w tej sprawie na posiedzeniu rządu.

Lockdown. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada wsparcie finansowe dla Warmii i Mazur
Lockdown. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada wsparcie finansowe dla Warmii i Mazur. (Materiały prasowe, KPRM, P. Tracz)

Obietnica złożenia uchwały padła z ust Jarosława Gowina w trakcie czwartkowej konferencji prasowej w Olsztynie. Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii przypomniał, że to z jego inicjatywy rząd wdrożył program pomocowy dla gmin górskich.

Dlaczego środki mają powędrować akurat do tego regionu? Jarosław Gowin przypomniał, że województwo warmińsko-mazurskie było pierwszym, w którym rząd wprowadził obecny lockdown, który jest dzisiaj rozciągnięty na całą Polskę.

- Ta decyzja była niezbędna, z punktu widzenia medycznego w pełni uzasadniona i widać już po statystykach, że daje tu na Warmii i Mazurach dobre efekty - podkreślił wicepremier.

Zobacz także: Galerie handlowe chcą dodatkowych niedziel handlowych. "Niech uderzą się w piersi"

Ta decyzja wywołała jednak straty gospodarcze, które ponieśli nie tylko przedsiębiorcy, ale również samorządy. Zdaniem wicepremiera straty gmin należy zrekomenpensować - stąd projekt uchwały, który Gowin ma przedstawić na posiedzeniu Rady Ministrów.

- Dlatego w przyszłym tygodniu przedstawię Radzie Ministrów projekt uchwały, która przewiduje przeznaczenie dla samorządów woj. warmińsko-mazurskiego dodatkowej kwoty 200 milionów złotych - zapowiedział szef resortu rozwoju.

Jednocześnie dodał, że liczy, że projekt ten przejdzie "ponad podziałami" przez wszystkich parlamentarzystów z Warmii i Mazur, zwłaszcza z PiS i Zjednoczonej Prawicy.

- Liczę też na to, że moje koleżanki i koledzy z rządu przychylą się do tej inicjatywy. Dlatego, że te 200 milionów złotych to są środki niezbędne dla ziemi warmińsko-mazurskiej do tego, żeby w obszarze samorządowym zniwelować przynajmniej część strat wynikających z pandemii i dodatkowych obostrzeń, które z uzasadnionych powodów, ale dotknęły Warmię i Mazury w minionym miesiącu w sposób szczególnie dotkliwy - stwierdził Jarosław Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
sajmon
rok temu
Przecież to zaledwie 1/10 tego, co dostała TVPiS. A i tak obetną jeszcze jedno "0". Gowin nie ma żadnej siły przebicia.
iława...
rok temu
dostała 0 kasy
Warmiak
rok temu
No to strasznie dużo, tak około 160 zł na mieszkańca Warmii i Mazur. Ale jaka reklama dla partii. Panie Gowin o tyle to miesięczna opłata za śmieci wzrosła. Zresztą do kogo te pieniądze trafią pewnie tylko do beauty.
Hotelarz
rok temu
Zamykamy firmy, no to kasę damy samorządom, na lokalne kampanie polityczne ...
czytelnik
rok temu
Już zaczynacie kupować ludzi za miskę ryżu . Morawiecki i Sasin z własnych pieniędzy powinni zwrócić Poczcie Polskiej 70 milionów zł ?