Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Lockdown. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada wsparcie finansowe dla Warmii i Mazur

7
Podziel się

Nawet 200 milionów złotych ma popłynąć do samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w w przyszłym tygodniu przedstawi odpowiednią uchwałę w tej sprawie na posiedzeniu rządu.

Lockdown. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada wsparcie finansowe dla Warmii i Mazur
Lockdown. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada wsparcie finansowe dla Warmii i Mazur. (Materiały prasowe, KPRM, P. Tracz)
bDTkBzhN

Obietnica złożenia uchwały padła z ust Jarosława Gowina w trakcie czwartkowej konferencji prasowej w Olsztynie. Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii przypomniał, że to z jego inicjatywy rząd wdrożył program pomocowy dla gmin górskich.

Dlaczego środki mają powędrować akurat do tego regionu? Jarosław Gowin przypomniał, że województwo warmińsko-mazurskie było pierwszym, w którym rząd wprowadził obecny lockdown, który jest dzisiaj rozciągnięty na całą Polskę.

- Ta decyzja była niezbędna, z punktu widzenia medycznego w pełni uzasadniona i widać już po statystykach, że daje tu na Warmii i Mazurach dobre efekty - podkreślił wicepremier.

bDTkBzhP
Zobacz także: Galerie handlowe chcą dodatkowych niedziel handlowych. "Niech uderzą się w piersi"

Ta decyzja wywołała jednak straty gospodarcze, które ponieśli nie tylko przedsiębiorcy, ale również samorządy. Zdaniem wicepremiera straty gmin należy zrekomenpensować - stąd projekt uchwały, który Gowin ma przedstawić na posiedzeniu Rady Ministrów.

bDTkBzhV

- Dlatego w przyszłym tygodniu przedstawię Radzie Ministrów projekt uchwały, która przewiduje przeznaczenie dla samorządów woj. warmińsko-mazurskiego dodatkowej kwoty 200 milionów złotych - zapowiedział szef resortu rozwoju.

Jednocześnie dodał, że liczy, że projekt ten przejdzie "ponad podziałami" przez wszystkich parlamentarzystów z Warmii i Mazur, zwłaszcza z PiS i Zjednoczonej Prawicy.

- Liczę też na to, że moje koleżanki i koledzy z rządu przychylą się do tej inicjatywy. Dlatego, że te 200 milionów złotych to są środki niezbędne dla ziemi warmińsko-mazurskiej do tego, żeby w obszarze samorządowym zniwelować przynajmniej część strat wynikających z pandemii i dodatkowych obostrzeń, które z uzasadnionych powodów, ale dotknęły Warmię i Mazury w minionym miesiącu w sposób szczególnie dotkliwy - stwierdził Jarosław Gowin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTkBziq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
czytelnik
1 tyg. temu
Już zaczynacie kupować ludzi za miskę ryżu . Morawiecki i Sasin z własnych pieniędzy powinni zwrócić Poczcie Polskiej 70 milionów zł ?
Hotelarz
1 tyg. temu
Zamykamy firmy, no to kasę damy samorządom, na lokalne kampanie polityczne ...
Paweł
1 tyg. temu
Wygodnie tego kreta z Rządu..
bDTkBzir
Warmiak
1 tyg. temu
No to strasznie dużo, tak około 160 zł na mieszkańca Warmii i Mazur. Ale jaka reklama dla partii. Panie Gowin o tyle to miesięczna opłata za śmieci wzrosła. Zresztą do kogo te pieniądze trafią pewnie tylko do beauty.
iława...
1 tyg. temu
dostała 0 kasy