Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Lockdown w Polsce. Wojsko kontroluje siłownie

69
Podziel się

Rekordowa liczba zgonów na COVID-19 nie odstrasza przedsiębiorców i Polaków od łamania rządowych obostrzeń. Skala problemu jest tak duża, że do pomocy sanepidowi i policji zostało oddelegowane wojsko, które teraz asystuje w kontrolach.

Lockdown w Polsce. Wojsko kontroluje siłownie
Z siłowni mogą korzystać tylko olimpijczycy (Adobe Stock)
bDSzwzNh

Przedłużony do 18 kwietnia lockdown nie powstrzymuje przedsiębiorców przed otwieraniem swoich biznesów wbrew rządowym decyzjom. Właściciele firm z branż, które zostały zamrożone w związku dramatyczną sytuacją w szpitalach spowodowaną trzecią falą COVID-19, w ramach protestu wciąż prowadzą swoje działalności.

Takie działania wymuszają wzmożone kontrole prowadzone przez sanepid w asyście policji. Kontroli jest tak dużo, że do pomocy zostało włączone wojsko.

Zobacz także: To już ostatni lockdown? Prezes PFR mówi o końcu obostrzeń
bDSzwzNj

W środę zostało skontrolowanych 595 podmiotów świadczących usługi hotelarskie, 1294 obiekty gastronomiczne i 2394 kluby fitness. Szczególnie mocny nacisk został położony na kontrole siłowni. Nowe obostrzenia zostały doprecyzowane i w tej chwili z siłowni mogą korzystać jedynie olimpijczycy. Wcześniej możliwość korzystania z obiektów fitness mieli zawodowi sportowcy, co oczywiście dawało duże pole do nadużyć. Polacy tłumnie zapisywali się do różnego rodzaju związków sportowcy, żeby móc korzystać z możliwości treningów w profesjonalnych obiektach fitness.

W samym województwie małopolskim policjanci podczas kontroli odkryli, że 11 siłowni działa mimo obostrzeń i nie stosuje się do olimpijskich ograniczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSzwzNK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(69)
Koks
5 dni temu
Czy mają już rozkaz strzelać bez ostrzeżenia ??
hańba
5 dni temu
może idźcie lepiej papierki z chodnika pozbierać przynajmniej będzie to działanie pożyteczne. kto to widział żeby wojsko represjonowało obywateli - chyba że to jest okupacja, bo wtedy takie rzeczy się zdarzają ???
asd
5 dni temu
Zastraszanie obywateli? Młodzi, zdrowi ludzie nie mogą ćwiczyć, a kościoły pełne starszych ludzi... Czy ktokolwiek zaraził się na siłowni?
bDSzwzNL
Podpowie ktoś...
5 dni temu
Na jakiej podstawie wojsko w czasie pokoju jest uprawnione do kontrolowania czegokolwiek?
Leo Ben haker
5 dni temu
Teraz trzeba założyć branżę typu przemyt narkotyków bo i tak policja zajęta jest bardzo ważnymi kontrolami siłowni i restauracji
...
Następna strona