Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|
aktualizacja

Inwestycje w tabor. PKP Intercity z nowymi umowami

13
Podziel się:

PKP Intercity zawarł umowy na zakup nowego taboru i modernizację istniejącego o wartości ponad 4 mld zł – mówi w rozmowie z money.pl prezes spółki Marek Chraniuk. Przewoźnik do końca 2023 r. chce zainwestować w tabor 7 mld zł.

Inwestycje w tabor. PKP Intercity z nowymi umowami
(East News, Marek BAZAK)
bEDgYGpx

-Program Kolej Dużych Inwestycji jest realizowany od 2017 r. Zakłada inwestycje w tabor i zaplecza postojowe na poziomie 7 mld zł. Polega przede wszystkim na modernizacji i zakupie nowego taboru – tłumaczy prezes PKP Intercity.

- Mamy już zakontraktowane ponad 4 mld zł w umowach z firmami, które realizują nam strategię taborową, m.in. z firmą FPS Cegielski – ponad 1 mld zł, z Pesą – również ponad 1 mld zł, a także z firmami Newag i Stadler – dodaje.

bEDgYGpz

Spółka planuje, by za trzy lata jej tabor był w 80 proc. nowy lub zmodernizowany.

W planach jest zakup 12 nowych i modernizacja 14 istniejących elektrycznych zespołów trakcyjnych, zakup 118 lokomotyw elektrycznych oraz modernizacja blisko 200 lokomotyw elektrycznych i spalinowych. Spółka chce też zmodernizować około 700 oraz kupić 185 nowoczesnych wagonów.

- Chcemy, by pasażerowie wracali na kolej. A do tego potrzebujemy taboru – mówi Marek Chraniuk.

Materiał powstał we współpracy z PKP Intercity

bEDgYGqa
inwestycje
KOMENTARZE
(13)
WAR
2 lata temu
PO zajmowało się głównie wysprzedażą ......POLSKI
Aleksandra
2 lata temu
Niech się PKP lepiej pochyli nad problemem braku połączeń w godzibach niocnych. Zabrano 98 % nocnych połączeń. Dlaczego ? Jeżdże dość często PKP. Jeśli nie mam możliwości na powrót około 21.oo - 21.30, koczuję nocami na dworcach az do rana. Rozwiążą ten problem nowe tabory ? Watpie. Mydlenie oczu.
poss
2 lata temu
Ha, ha. Jedyną spółką "kolejową", która przynosiła zyski były Koleje Dolnośląskie. I co ? - zmieniono prezesa na "swojego". Teraz zapowiadają duże podwyżki cen biletów I co mają zrobić dojeżdżający do pracy?...
bEDgYGqb
aaa
2 lata temu
macie racje za PIS można wszystko bo im się należy kolej drogi 500 + i inne dobrocie płacicie wy , to wszystko z waszej kiszeni i nad czy się tak zachwycacie
taka prawda
2 lata temu
PIS to... PIS tamto itd - bardzo fajnie tylko żeby za tego PIS-u i po nim było polaków stać by w Polsce mieszkać i nie mieszkać w Polin