Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jacek Sasin na kwarantannie. Minister rodziny zabiera głos w sprawie pozostałych członków rządu

Wicepremier Jacek Sasin musi się izolować, bo miał kontakt z zakażonym koronawirusem przedstawicielem górników. Czy od tego czasu spotykał się z innymi członkami gabinetu Mateusza Morawieckiego? Czy oni również powinni przejść kwaratnannę? Minister Marlena Maląg ma dobre wieści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
- Większość spotkań odbywamy w formie wideokonferencji, dlatego pozostali członkowie rządu nie muszą być objęci kwarantanną - zapewnia Marlena Maląg.

- Większość spotkań odbywamy w formie wideokonferencji, dlatego pozostali członkowie rządu nie muszą być objęci kwarantanną - tłumaczyła we wtorek w radiowej "Jedynce" szefowa resorty rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak zapewniała, Sasin nie miał ostatnio styczności z innymi ministrami.

Przypomnijmy, w poniedziałek wieczorem pojawiły się doniesienia (jako pierwszy podał je "Super Express"), że Sasin miał mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem podczas rozmów z górnikami. Jak udało nam się dowiedzieć - spotkanie odbyło się w miniony czwartek w budynku resortu.

W końcu Sasin sam rozwiał wszelkie wątpliwości na Twitterze. "Podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem" - napisał wicepremier i szef ministerstwa aktywów państwowych.

Obejrzyj też: Zniesienie kolejnych obostrzeń. Szumowski mówi, co się zmieni

"Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - wytłumaczył.

Sasin od pewnego czasu spotykał się z górnikami i rozmawiał na temat sytuacji w branży. Szczególnie, że śląskie kopalnie to obecnie największe ognisko choroby w kraju. Codzienne dane pokazują, że właśnie w tym regionie odnotowuje się zdecydowaną większość zachorowań.

Ponieważ to wicepremier odpowiada w rządzie za górnictwo, to właśnie on został oddelegowany do rozmów z górnikami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-05-2020

lubudubuczyli pis usuwa Sasina na postojowe tory za 10 maja i blamaż z 33 milionami kart

26-05-2020

JamniczkaCoś mi się wydaje, że w tym przypadku to trochę inny wirus, a mianowicie taki który atakuje mózg i niszczy jego komórki

26-05-2020

cccsprawiedliwosc powolutku sie budzi, dzisiaj Sasin, za chwile reszta bandy a na koncu herszt

Rozwiń komentarze (15)