Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jacek Sasin na kwarantannie. Minister rodziny zabiera głos w sprawie pozostałych członków rządu

16
Podziel się

Wicepremier Jacek Sasin musi się izolować, bo miał kontakt z zakażonym koronawirusem przedstawicielem górników. Czy od tego czasu spotykał się z innymi członkami gabinetu Mateusza Morawieckiego? Czy oni również powinni przejść kwaratnannę? Minister Marlena Maląg ma dobre wieści.

- Większość spotkań odbywamy w formie wideokonferencji, dlatego pozostali członkowie rządu nie muszą być objęci kwarantanną - zapewnia Marlena Maląg.
- Większość spotkań odbywamy w formie wideokonferencji, dlatego pozostali członkowie rządu nie muszą być objęci kwarantanną - zapewnia Marlena Maląg. (PAP)
bErMkgWd

- Większość spotkań odbywamy w formie wideokonferencji, dlatego pozostali członkowie rządu nie muszą być objęci kwarantanną - tłumaczyła we wtorek w radiowej "Jedynce" szefowa resorty rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak zapewniała, Sasin nie miał ostatnio styczności z innymi ministrami.

Przypomnijmy, w poniedziałek wieczorem pojawiły się doniesienia (jako pierwszy podał je "Super Express"), że Sasin miał mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem podczas rozmów z górnikami. Jak udało nam się dowiedzieć - spotkanie odbyło się w miniony czwartek w budynku resortu.

W końcu Sasin sam rozwiał wszelkie wątpliwości na Twitterze. "Podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną koronawirusem" - napisał wicepremier i szef ministerstwa aktywów państwowych.

bErMkgWf
Zobacz także: Obejrzyj też: Zniesienie kolejnych obostrzeń. Szumowski mówi, co się zmieni

"Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej" - wytłumaczył.

bErMkgWl

Sasin od pewnego czasu spotykał się z górnikami i rozmawiał na temat sytuacji w branży. Szczególnie, że śląskie kopalnie to obecnie największe ognisko choroby w kraju. Codzienne dane pokazują, że właśnie w tym regionie odnotowuje się zdecydowaną większość zachorowań.

Ponieważ to wicepremier odpowiada w rządzie za górnictwo, to właśnie on został oddelegowany do rozmów z górnikami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErMkgWm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErMkgWG
KOMENTARZE
(16)
Tego chcchmen...
9 miesięcy temu
to nawet syberyjski mróz nie ruszy. Ale do czasu....
Król Midas
rok temu
Jeśli się odwinie należy ufundować pomnik dla górnika" bohaterowi wdzięczny naród"
Tiger
rok temu
A może zaraził się od drukarzy "pakietów wyborczych", tego bardziej pilnował niż pracy górników w czasie pandemii! A może to "przykrywka" przed planowaną dymisją???
bErMkgWH
Jur
rok temu
Za pieniądze które wydał na niepotrzebne karty do głosowania powinien być na innej kwarantannie
Fariut
rok temu
My narod prosim...zostan tam na tej kwarantannie..dam y rade bez ciebie