Notowania

ceny prądu
10.10.2019 11:50

Jacek Sasin obiecał dalsze zamrożenie cen prądu. Resort energii "pracuje nad rozwiązaniami"

Wicepremier Jacek Sasin obiecał, że w przyszłym rok nie wzrosną ceny prądu. Ministerstwo Energii pracuje nad rozwiązaniami, które ponownie zastopują podwyżkę, ale - jak podaje RMF FM - tak daleko idącą deklaracją jest zdziwione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Czy Jacek Sasin wyszedł przed szereg, obiecując zamrożenie cen prądu/ (Fot: Wojtek Jargiło)

O cenach prądu Sasin mówił podczas środowej debaty wyborczej na antenie rozgłośni. - Gwarantujemy ten poziom cen energii na poziomie zeszłorocznym. Tak będzie również w przyszłym roku - cytuje go RMF FM.

Tymczasem resort energii ma być zaskoczony tak daleko idącą deklaracją.

- Krzysztof Tchórzewski co prawda pracuje nad zatrzymaniem przyszłorocznych podwyżek, ale jeszcze nie udało mu się wymyślić żadnego sensownego sposobu. Z tego powodu minister od wielu tygodni unika odpowiedzi na to pytanie. Jego rzecznicy próbują blokować zadawanie mu pytań w tej sprawie - podaje RMF FM.

Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

O tym, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, dzięki którym ceny prądu nie wzrosną., Tchórzewski mówił tydzień temu w telewizji publicznej. Minister poinformował wówczas, że na pewno w 2020 roku akcyza i opłata przejściowa na prąd pozostaną na dotychczasowym poziomie.

– Z ministrem finansów uzgodniliśmy, że na przyszły rok pozostanie obniżona akcyza i opłata przejściowa, a więc to jest prawie 60 proc. ewentualnej podwyżki cen prądu. Te rzeczy mamy już domówione. 40 proc. będziemy się jeszcze starali tak zrobić, żeby zamortyzować, mamy czas do końca roku w tej sprawie – wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ceny prądu, energetyka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

suwerenCiemny naród wszystko kupi

10-10-2019

JaśSasin zarządził! Tylko czekać jak prąd będzie na kartki..

10-10-2019

ZAGŁOBAPOWIEM CAŁKOWICIE SZCZEŻE JA TEMU FACETOWI NAWET ZA GROSZ NIE WIERZE=

Rozwiń komentarze (169)