Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jacek Sasin szefem Ministerstwa Skarbu? "Nawet nie wiem, czy takie ministerstwo ma powstać"

14
Podziel się:

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin nabiera wody w usta. Nie chce się wypowiadać na temat jego ewentualnej nominacji na ministra kontrolującego spółki Skarbu Państwa. - Różne rozmowy się toczą - ze mną i z wieloma posłami. Decyzji nie ma - mówi.

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin.
Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin. (WP.PL, WP.PL)
bFeIdVvp

Jacek Sasin na antenie Radiowej Trójki przekonywał, że formowanie rządu dopiero przed nami, a na razie zostało jedynie potwierdzone, że premierem w nowej kadencji dalej będzie Mateusz Morawiecki.

- Różne rozmowy się toczą - ze mną i z wieloma posłami. Decyzji nie ma. Nawet nie wiem, czy takie ministerstwo ma powstać – przekonywał gość ”Salonu politycznego Trójki”.

bFeIdVvr

Jak podkreślał, nie ma żadnego oficjalnego komunikatu, a on sam ”nigdy się nie wypowiadał o Ministerstwie Skarbu”. - Proces formowania rządu budzi emocje i zainteresowanie. W kolejnych dniach pewnie będzie więcej wiadomo.

Zobacz także: Zobacz: Ministerstwo skarbu wraca. "To był nasz błąd. Stworzyły się księstwa"

Jak zaznaczył, konstrukcja polityczna rządu raczej pozostanie ta sama. Jak dodał, liczba resortów dla koalicjantów PiS nie ulegnie zmianie.

bFeIdVvx

- Nowe twarze są potrzebne, ale będzie to w dużej mierze rząd kontynuacji - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeIdVvS
KOMENTARZE
(14)
Za PO
2 lata temu
sprywatyzowano - czyli sprzedano akcjonariuszom - każdy mógł kupić akcje. Zarządy powierzano fachowcom. Teraz po repolonizacji - nacjonalizacji - właścicielem jest Skarb Państwa - i zarządzać nimi będą towarzysze PiS. NOMENKLATURA PiS.
ZŁODZIEJE!
2 lata temu
To skok na pieniądze Jednoosobowych Spółek Skarbu Państwa. Znacjonalizowanych po nazwą repolonizacji. To powrót NOMENKLATURY ! PiS nomenklatury. Czyli tylko aparatczycy PiS będą obsadzali wysokopłatne stanowiska w tych Spółkach zapewniając kasę PiS i za nic nie odpowiadając bo właścicielem jest Skarb Państwa. Tak zawłaszcza się państwo.
SKOK NA KASĘ
2 lata temu
na pieniądze Jednoosobowych Spółek Skarbu Państwa. Znacjonalizowanych po nazwą repolonizacji. To powrót NOMENKLATURY ! PiS nomenklatury. Czyli tylko aparatczycy PiS będą obsadzali wysokopłatne stanowiska w tych Spółkach zapewniając kasę PiS i za nic nie odpowiadając bo właścicielem jest Skarb Państwa. Tak zawłaszcza się państwo.
bFeIdVvT
Robot
2 lata temu
Potęga i inteligencji....hehehe
Urban
2 lata temu
Może co nieco opowiedziałby o przekretach SKOK ów i wskazał by suwerenowi jak się kręci lody