Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Sasin będzie szefem nowego resortu. Powstać ma Ministerstwo Skarbu

25
Podziel się:

Nie wiadomo czy taką będzie nosić nazwę nowy resort, ale na jego czele ma stać Jacek Sasin - zdradził marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Na zdjęciu Jacek Sasin.
Na zdjęciu Jacek Sasin. (East News)
bFeaeBDp

- To będą korekty - tak o zmianach w nowym rządzie mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski na antenie TVP Info. - Jak dodał zmiany są potrzebne.

Potwierdził również, że powstanie nowy resort - Ministerstwo Skarbu, choć nie jest przesądzone jak będzie się ono nazywało.

bFeaeBDr

- Faworytem czy głównym kandydatem branym pod uwagę na szefa tego resortu jest Jacek Sasin - ujawnił. - To on będzie kierować tym ministerstwem.

Jak zaznaczył, dopiero w najbliższym tygodniu pojawią się prawdopodobnie nowe informacje na ten temat.

- Będą nowe twarze - przyznał w programie I Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller. - Ministrami konstytucyjnymi będą osoby, które jeszcze nie były ministrami konstytucyjnymi.

bFeaeBDx

Rzecznik potwierdził też, że w ramach konsolidacji administracji rządowej pojawią się nowe ministerstwa - donosi Polska Agencja Prasowa.

Co do utworzenia resortu Skarbu rzecznik stwierdził tylko, że takiego wariantu rząd nie wyklucza. - Teraz analizujemy w jaki sposób miałby wyglądać nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa, ale generalnie szerzej również nad majątkiem Skarbu Państwa. To jest jeden z wariantów, jaki jest brany pod uwagę - dodał.

Skład nowego rządu poznamy najprawdopodobniej 12 listopada - przewiduje rzecznik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeaeBDS
KOMENTARZE
(25)
Marek Sóski
2 lata temu
Znaleźli zloty pociong?
Emerytka
2 lata temu
Za gietki kark za pokorną sluzalczosc stolek nowy urząd tak jak było dla kepy i szydlo za nicnierogienie duza kasa no ale im się należy dojna zmiana
Robert
2 lata temu
Kolejne zagłębie intelektualne partii developera liliputina
bFeaeBDT
Jaro44
2 lata temu
Czyli mamy skarb!
lekarz
2 lata temu
Obejmie szpital psychiatryczny w tworkach główny pacjent dołącza Antek jarek i Adrian
...
Następna strona