Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał sponsorowany przez Pracuj.pl Materiał sponsorowany przez Pracuj.pl

Jak znaleźć i ubiegać się o pracę za granicą?

Podziel się:

Praca za granicą jest obecnie łatwo dostępna dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie że w przypadku wielu krajów nie trzeba nawet posiadać paszportu, aby można było przekroczyć granicę. Należy jednak odpowiednio przygotować się do wyjazdu w celach zarobkowych, szczególnie jeżeli ktoś ma ograniczony czas i chce jak najlepiej wykorzystać te kilka tygodniu lub miesięcy, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Jak znaleźć i ubiegać się o pracę za granicą?
(materiały partnera)
  1. Najważniejszy etap poszukiwania pracy
  2. Jak przygotować dobre CV po angielsku?
  3. Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy?
  4. Pomoc w przygotowaniu CV
  5. Gdzie szukać pracy za granicą?

W związku z tym przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci znaleźć dobrze płatną pracę za granicą. Poniższe wskazówki przydadzą się również osobom, które chcą pracować online na pełen etat dla zagranicznych firm. Co ciekawe tego typu oferty pracy cieszą się w Polsce stale rosnącym zainteresowaniem, na co niewątpliwie wpływają atrakcyjne wynagrodzenia oferowane przez zagraniczne firmy.

Najważniejszy etap poszukiwania pracy

Należy pamiętać, że najważniejszym etapem poszukiwania pracy niezależnie od tego, czy jest to praca w Polsce czy za granicą, jest napisanie skutecznego CV. W przeciwnym razie, nawet jeżeli ktoś będzie najlepszym specjalistą w swojej branży, to pracodawca nie będzie miał okazji się o tym przekonać, ponieważ brak CV w zdecydowanej większości przypadków całkowicie przekreśla szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę o pracę.

Jednocześnie CV musi być dobrze przemyślane, aby zachęciło rekrutera do skontaktowania się z kandydatem. Na co w takim razie należy zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania takiego dokumentu? CV musi być zwięzłe i przejrzyste, dlatego najlepiej skupić się na zdobytych umiejętnościach, dotychczasowym doświadczeniu zawodowym oraz wykształceniu. Nie warto jednak skupiać się na rzeczach, które nie są związane ze stanowiskiem, na jakie chce się aplikować. Z tego powodu czasami konieczne jest dostosowanie treści CV do konkretnego ogłoszenia o pracę. Jest to bardziej czasochłonne, ale przynosi doskonałe efekty. W przypadku CV nie można sobie pozwolić na błędy i literówki, bo może to zniechęcić pracodawcę. 

Jak przygotować dobre CV po angielsku?

W przypadku CV tworzonych na rynek zagraniczny nie należy dołączać zdjęcia, ponieważ jest to rzadko praktykowane. Lepiej też ograniczyć podawanie danych, które mogłyby stać się źródłem dyskryminacji. Chodzi między innymi o datę urodzenia i stan cywilny. Co w takim razie powinno się znaleźć w dobrym CV?

  • dane kontaktowe - oprócz imienia, nazwiska i adresu, należy również podać numer telefonu oraz e-mail,
  • doświadczenie zawodowe - opisując swoje dotychczasowe obowiązki, należy wspomnieć również o osiągnięciach,
  • umiejętności - w zależności od tego, na jakie stanowisko się aplikuje, decydujące znaczenie może mieć to, jakie umiejętności znajdą się w CV. Pracodawcy zazwyczaj chętnie zatrudniają osoby, które nie mają problemów z obsługą komputera, posiadają prawo jazdy, potrafią rozwiązywać problemy i pracować w zespole.
  • wykształcenie - na koniec warto wspomnieć o ukończonych szkołach i kursach,
  • hobby - tego typu informacje powinny się znaleźć na samym końcu i zazwyczaj ogranicza się je do minimum.

Powyższe wskazówki można oczywiście zastosować również w przypadku pisania CV w języku polskim. Stworzenie CV po angielsku często stanowi większe wyzwanie ze względu na konieczność stosowania obcego języka. Na szczęście istnieją specjalne narzędzia, dzięki którym każdy może w krótkim czasie przygotować profesjonalne CV po angielsku, które na pewno ułatwi znalezienie dobrze płatnej pracy.

Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy?

Warto jeszcze wspomnieć o kilku sposobach na udoskonalenie CV. Pierwszy z nich dotyczy kilkukrotnego sprawdzenia gramatyki i zadbania o to, aby dokument był czytelny (zastosowanie nagłówków, wyeksponowanie istotnych informacji). Dodatkowe punkty w oczach rekrutera można zdobyć wtedy, gdy zainteresowania i pasje kandydata są zgodne z kulturą firmy. Warto o tym pamiętać podczas pisania CV. Nie należy również zapominać o pochwaleniu się istotnymi osiągnięciami, szczególnie jeżeli są one związane z obowiązkami czekającymi w nowej firmie. 

Pomoc w przygotowaniu CV

Internetowy kreator CV po angielsku, z którego każdy może skorzystać w dowolnym momencie, zawiera nowoczesne szablony i ułatwia dobranie sekcji, które powinny się znaleźć w takim dokumencie. Warto więc sprawdzić przykładowe CV po angielsku i już teraz przygotować pierwszą wersję nowego CV. W razie potrzeby będzie można w nim łatwo wprowadzić poprawki. 

Gdzie szukać pracy za granicą?

Szukanie pracy za granicą można zacząć od założenia konta na popularnych serwisach z ogłoszeniami. Warto również zrobić sobie listę firm, w których chciałoby się pracować i rozesłać do nich CV, nawet jeżeli w danym momencie nie prowadzą rekrutacji. Można również poszukać ofert na różnego rodzaju grupach na Facebooku i Linkedinie. Dobrym pomysłem jest również popytanie wśród znajomych, bo zawsze istnieje szansa, że ktoś słyszał o aktualnych ofertach pracy.

Materiał sponsorowany przez Pracuj.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl