Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Jaka pensja minimalna w 2022. "Rozwiązanie polityczne jest bardzo ryzykowne"

Pensja minimalna rośnie z roku na rok i powoli zaczyna się debata, ile powinna wynosić w 2022 roku. Obecnie jest to 2800 zł brutto, a gdyby trzymać się zapowiedzi rządu sprzed pandemii, za rok powinno to być już 3300 zł. Czy to dobra propozycja? - Rozwiązanie polityczne pod tytułem "wymuszamy płacę minimalną" to jest bardzo ryzykowne przedsięwzięcie w momencie, kiedy będziemy wychodzili z kryzysu - ostrzegał w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Jego zdaniem pensja minimalna powinna być uzależniona od średniego wynagrodzenia w kraju i powinna wynosić jego połowę (przypomnijmy, według GUS w marcu średnia pensja w przedsiębiorstwach wynosiła ponad 5,9 tys. zł). - Zarobki będą rosły w ramach rosnącej wartości dodanej. I tutaj jest ważne, żebyśmy rozwijali te miejsca pracy i biznesy, które te miejsca tworzą - tłumaczył Witucki.

KOMENTARZE
(350)
Danka
3 lata temu
Dlaczego zabili w ludziach ambicje, najniższa krajowa to ma być szczyt marzeń?. Jeszcze parę lat temu wstydem było mieć najniższą krajową . JK coś ty zrobił z tym narodem. Nie , to narodzie dlaczego dałeś się tak upodlić.
aafd
3 lata temu
W Polsce dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
Okradany Pola...
3 lata temu
Jam ma byc inaczej jak codziennie wszystko drożeje ludzie zaczynaja zyc w ubustwie a szczególnie emeryci a złodzieje sa z dnia na dzień bogatsi=
inga
3 lata temu
co roku ten sam skowyt biznesmenów , a gospodarka sie rozwija
ela
3 lata temu
3300 to jest za samo wstawanie rano do roboty! a gdzie reszta ?
...
Następna strona