Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Palikotowi puszczają nerwy. Wzywa do "natychmiastowego zaprzestania"

72
Podziel się:

Janusz Palikot wysłał do wierzycieli pisma, by przestali naruszać dobra osobiste Manufaktury Piwa, Wódki i Wina. Chodzi o krytykę propozycji układowych nawet w SMS-ach - czytamy w piątek w "Rzeczpospolitej".

Palikotowi puszczają nerwy. Wzywa do "natychmiastowego zaprzestania"
Janusz Palikot wysłał do wierzycieli pisma, by przestali naruszać dobra osobiste Manufaktury Piwa, Wódki i Wina (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)

"Rzeczpospolita" informuje, że atmosfera w grupie spółek Manufaktury Piwa, Wódek i Wina "jest coraz bardziej napięta". 30 października minie termin akceptacji bądź odrzucenia propozycji układu dla spółki Tenczynek Dystrybucja (TD), mało który z licznego grona 2342 wierzycieli jest z niego zadowolony - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przestronny dom dla rodziny 2+2 - Pomysł na Dom #99

W ciągu ostatniego tygodnia Janusz Palikot porozsyłał do części wierzycieli wezwanie, by przestali krytykować jego spółkę Manufaktura Piwa, Wódki i Wina, która posiada 100 proc. akcji TD, a także jest właścicielem części marek, na które inwestorzy, którzy pożyczyli Tenczynkowi pieniądze w ramach akcji Bunt Palikota, mają zastaw na markach handlowych". Losy tych dwóch firm - jak pisze "Rz" - są więc mocno powiązane.

W "ostatecznym przedsądowym wezwaniu do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych" Janusz Palikot wzywa, by adresaci pisma natychmiast zaprzestali naruszeń dóbr osobistych Manufaktury, nie rozpowszechniali informacji na temat spółki i propozycji układowych (tych nieprawdziwych).

Z rozbawieniem lub złością spotyka się natomiast ostatni postulat usunięcia całej grupy dyskusyjnej "Bunt inwestorów Palikota", która zrzesza już ponad 900 wierzycieli" - pisze "Rz".

Przez długi stracił dwa domy

Kierowana przez Janusza Palikota Manufaktura Piwa Wódki i Wina wpadła w ogromne tarapaty finansowe. Biznesmen jest większościowym akcjonariuszem i prezesem MPWiW. Od sierpnia firma jest w trakcie postępowania układowego. Wierzycielom przedstawiane są kolejne propozycje spłaty długów. Spółka ma zobowiązania wobec 1,6 tys. osób i podmiotów na kwotę ponad 250 mln zł.

Firma jest w trakcie postępowania układowego. Janusz Palikot zdradził, że jego dwa domy (w Warszawie i Kazimierzu Dolnym nad Wisłą) zostały przejęte na zaspokojenie jednego z wierzycieli Manufaktury Piwa Wódki i Wina. - Mówimy o kwocie ok. 7 mln zł. - Nie żalę się, sam doprowadziłem do tej sytuacji - stwierdził biznesmen.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(72)
JaM
8 miesięcy temu
Ziobro rozdaje państwowe pieniądze swoim, nie kara przestępców. Pod jego rządami, drobni ciułacze i emeryci, chcący choć w części ratować swoje oszczędności przed wysoką inflacją, zaufali funduszom, jak się okazało krętacza Palikota, nie odzyskali 12 % , ale stracili 100% czyli wszystko ! A prokurator Ziobro obdziela Bąkiewicza ...
POlak
8 miesięcy temu
E tam za 8 lat znowu POnownie otworzy jakiś biznes zaPOmni się nic się nie stało
wowa
8 miesięcy temu
Biznes to nie polityka. W polityce można wygłaszać górnolotne teksty, obiecywać wszystko i nie ponosić konsekwencji finansowych, w biznesie już nie. On chyba o tym zapomniał - przecież przed wejściem do polityki z powodzeniem prowadził taki interes. Szkoda ludzi którzy dali się nabrać. Mam nadzieje że w końcu spadnie w niebyt jak Rysiek z którym harcował po salach poselskich. Powinien być rozliczony jak ci z Amber Gold bo jego firma to taki sam twór w formie piramidy jak tamten.
asdasdas
8 miesięcy temu
wraca niezależna prokuratura to Palikot jeszcze subsydia dostanie ;)
Holla!
8 miesięcy temu
Wiedziałam, że za Tuska POziom bezczelności u tego gościa znacząco wzrośnie! Piramida finansowa, której się do puścił, to kolejna-po AmberGold- nazwana przez niejakiego Bonka "lipą".....
...
Następna strona