Notowania

Jarosław Kaczyński o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej: Elegancka pani, ale zza jej pleców słychać wilka

- Nasi przeciwnicy próbują przebierać się w owczą skórę, chować się za plecami pewnej eleganckiej pani. Ale zza jej pleców słychać wilka. I ten wilk ma bardzo konkretne nazwisko - tak o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i opozycji mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Katowicach pozwolił sobie na komentarz w kierunku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (Fot: Magdalena Pasiewicz/East News)

Prezes PiS zabrał głos na temat "Paktu dla przedsiębiorców", który PiS ogłosił w sobotę podczas konwencji w Katowicach. Gratulował premierowi Morawieckiemu i nowemu ministrowi finansów Jerzemu Kwiecińskiemu. Premierowi głównie ze względu na imieniny wypadające akurat w dzień konwencji. Jerzy Kwieciński w piątek został za to ministrem finansów, jednocześnie będąc już ministrem inwestycji i rozwoju.

- Gratuluję też serdecznie ministrowi Jerzemu Kwiecińskiemu, nie tyle awansu, ale poszerzonych obowiązków, dodatkowego ciężaru. Jest odważny, sprawny, bierze to na siebie - mówił.

- Kiedyś było tak, że - jak mówił mój świętej pamięci brat - państwo było silne wobec słabych i słabe wobec silnych. My z tym kończymy - powiedział Kaczyński. Po raz kolejny cytował też tekst money.pl, w którym pisaliśmy o reformach Leszka Balcerowicza sprzed 30 lat.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Balcerowicz otrzymał list od dyrekcji FSO w Warszawie, list z prośbą o pomoc. I wyrzucił go do śmietnika i stwierdził, że wszyscy ministrowie powinni tak robić. Właśnie to jest koncepcja całkowicie anachronicznego liberalizmu. Od tego już odeszliśmy, to nasz wielki sukces - mówił prezes PiS.

Jak dodawał Jarosław Kaczyński, należałoby "cofnąć czas i zacząć to 30-lecie od początku". - Ale tak się nie da, przed nami przyszłość. Dlatego tak ważna jest mobilizacja w walce o lepszą Polskę - apelował lider Dobrej Zmiany.

Leszek Balcerowicz i Tadeusz Mazowiecki. To ich reformy zmieniły Polskę w 1989 roku
30 lat rządu Mazowieckiego. Te reformy zmieniły Polskę

Oberwało się również przeciwnikom politycznym, a konkretnie Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

- Nasi przeciwnicy próbują przebierać się w owczą skórę, chować się za plecami pewnej eleganckiej pani. Ale zza jej pleców słychać wilka. I ten wilk ma bardzo konkretne nazwisko - straszył Kaczyński. Nazwiska jednak podać nie chciał - nie wiadomo więc, czy mowa o Donaldzie Tusku, czy już o Grzegorzu Schetynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Jarosław Kaczyński, małgorzata kidawa-błońska, pis, wilk, polityka, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2019

zakompleksiony nieudaczmnikjedyne co potrafi to obrażać innych

21-09-2019

KubaBrawo Panie Jarosławie! Tak trzymać! To dla naszej Ojczyzny! Do zwycięstwa!!!

21-09-2019

YtfuTen mlaskajacy starszy pan to może powinien się leczyć na coś innego niż kolano.

Rozwiń komentarze (485)