Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jawność zarobków w NBP. Glapiński: "Będziemy absolutnym wyjątkiem w świecie"

- Jak będzie trzeba w internecie opublikować nasze zdjęcia rentgenowskie, to też to zrobimy - mówił prezes NBP Adam Glapiński, komentując projekt ustawy o NBP narzucający jawność zarobków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes NBP Adam Glapiński zaznaczył, że wewnętrzną sprawą NBP jest to, jakich ludzi i na jakich warunkach finansowych zatrudnia.

- Nowelizowana ustawa o NBP nam nie pomoże, ale zaszkodzi. Może się pojawić cały szereg różnego rodzaju problemów pracowniczych. Niezależnie od tego, damy sobie z tym radę - mówi prezes NBP Adam Glapiński podczas konferencji Rady Polityki Pieniężnej. - Swoje problemy rozwiążemy. Ale będzie to bolesne - dodał.

Jak stwierdził, dla pracowników wyższego szczebla jest w tej ustawie pewien "element dyskomfortowy". Sprecyzował, że chodzi o ujawnienie wszystkich elementów pensji i jawne oświadczenia majątkowe również dyrektorów w NBP. - Ludzie czują się karani - zaznaczył.

Na tym jednak szef NBP nie skończył. - Dlaczego akurat my? Nie rozumiem dlaczego inne instytucje nie są objęte tego typu regulacjami. Konsekwencje powinny obejmować wszystkie instytucje publiczne - argumentował.

Janusz Piechociński o zarobkach w NBP:

Jak stwierdził, oświadczenia prezesa i zarządu nie budzą wątpliwości, co innego dyrektorów. - Żaden bank nie ma jawnych zarobków dyrektorów. Będziemy absolutnym wyjątkiem w świecie - zaznaczył. - Będzie duże obciążenie dla kadr. Mamy 43 dyrektorów i zastępców - dodał.

Zaznaczył również, że wewnętrzną sprawą NBP jest to, jakich ludzi i na jakich warunkach finansowych zatrudnia. - System jest przejrzysty i transparentny. Mamy związki zawodowe i audyty - wyliczał.

Na pytanie, czy ustawa będzie naruszać niezależność banku, stwierdził tylko, że dopóki jest prezesem NBP, nie pozwoli na naruszanie niezależności banku centralnego.

- Prawo jest prawem i należy je respektować. Teraz będzie jawność zarobków, mamy ustawę. Jak będzie trzeba w internecie opublikować nasze zdjęcia rentgenowskie, to też to zrobimy. Wszystko może być jawne, na wszystko się zgodzimy w imię zgody narodowej - dodał z przekąsem na koniec konferencji prasowej RPP prezes Glapiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2019

ehhhGlapiński, jak się robi patologię, to trzeba wprowadzać patologiczne przepisy. WEŹ TY SIĘ LEPIEJ już publicznie NIE WYPOWIADAJ... A jak nadal nie … Czytaj całość

06-02-2019

ZagepRękami i nogami będzie szedł w zaparte ten zepsuty człowieczek.

06-02-2019

Kot33Chcieliście "dobrej zmiany", to ją macie….

Rozwiń komentarze (297)