Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jawność zarobków w NBP. Sejm w nocy uchwalił nowelizację ustawy

Informacje o wysokości zarobków w NBP będą jawne. Nowe prawo reguluje również wysokość wynagrodzeń w banku centralnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zarobki w NBP elektryzują zarówno opinię publiczną, jak i polityków. (Fot: fot. Witold Rozbicki/REPORTER)

Informacje o wysokości zarobków mają być publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Jak informowaliśmy w money.pl, wysokość pensji prezesa i wiceprezesa mają być ustalane na tej samej podstawie, jak w przypadku kierowniczych stanowisk w państwie.

Natomiast pozostałych pracowników NBP będzie ustalał zarząd banku na drodze uchwały, ale będą miały górną granicę. Nie mogą przekroczyć 0,6-krotności pełnego wynagrodzenia prezesa NBP.

Jarosław Gowin o zarobkach w NBP: szlag mnie trafił:

Nowelizacja ustawy została uchwalona przez sejm w nocy z środy na czwartek. Poparło ją 352 posłów, przeciw było 18, a 41 wstrzymało się od głosu – informuje Polska Agencja Prasowa. Posłowie nie poparli poprawek opozycji.

Jedna z poprawek PO miała wprowadzić przejściowy, który miał zobligować osoby obecnie zajmujące kierownicze stanowiska w banku do złożenia oświadczeń majątkowych za 2018 rok do 31 marca br. – podaje PAP.

Taki zapis pozwoliłby ostatecznie ustalić, ile faktycznie zarabiają najbliższe współpracowniczki prezesa NBP Adama Glapińskiego, a w szczególności pani Martyna Wojciechowska. Czy jej pensja to 65 tys. zł miesięcznie, jak ujawniła Gazeta Wyborcza, czy nie? Uchwalona nowelizacja nie da jednak odpowiedzi, co do tej kwestii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2019

art-bPensja to jedno ale wiemy jak PIS sobie z tym radził i rozdając dodatkowe premie swoim z puli "bo im się należało". Załóżmy, że obniżom tym lalkom … Czytaj całość

31-01-2019

Polak MałyNo ale nadal nie ujawniono zarobków aniołów prezesa NBP.

31-01-2019

MajkelJak jawnosc to pelna. NARODOWY Bank POLSKI! A nie prywatny folwark

Rozwiń komentarze (274)