Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

26 tys. złotych dla prawniczki NBP. "Kosmos"

1219
Podziel się

26 tys. złotych zainkasowała za napisanie wniosków o usunięcie z mediów publikacji dotyczących afery w KNF mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło - wynika z informacji zamieszczonych na Twitterze przez Krzysztofa Brejzę.

Adam Glapiński, szef NBP.
Adam Glapiński, szef NBP. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bDZqHMOJ

Po wybuchu afery KNF władze Narodowego Banku Polskiego próbowały zablokować mediom możliwość publikacji na ten temat.

Do sądu trafiło 6 wniosków o usunięcie materiałów prasowych w związku z aferą KNF. Kierowała je zewnętrzna kancelaria, a podpisywała się pod nimi mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Czytaj też: Afera KNF. Zeznania Chrzanowskiego wiążą Glapińskiego
Początkowo bank centralny nie chciał ujawnić kwoty, jaką zapłacono za sformułowanie i skierowanie pism do sądu, jednak po skierowaniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego kwoty upubliczniono.

bDZqHMOL
Zobacz także: Zobacz też: NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały"

Odpowiedzi otrzymane z NBP opublikował na Twitterze poseł Krzysztof Brejza. Wynika z nich, że mec. Turczynowicz-Kieryłło otrzymała kwotę 21 tys. zł netto. Czyli brutto NBP musiał na to wydać 26 tys. zł. Zdaniem posła Brejzy, napisanie takich wniosków to dla prawnika godzina pracy.

bDZqHMOR

Pisma dotyczące usunięcia publikacji to nie jedyne zadanie mec. Turczynowicz-Kieryłło związane z bankiem centralnym. Towarzyszyła prezesowi Adamowi Glapińskiemu w czasie przesłuchania w katowickiej prokuraturze, gdzie zeznawał w sprawie afery KNF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZqHMPm
wiadomości
pieniądze
KOMENTARZE
(1219)
ago777
2 lata temu
Z cudzej kieszeni szaleją jak milionerzy. Weź prezes zapłać ze swojej. To 2600 będziesz żałował. Co za cyrk jak małpy myślą, że dżungla należy do nich. Ale przyjdzie lew i i poukłada wszystkie małpy.
golik
2 lata temu
Polskie bezkarne bandziory
gregor
2 lata temu
usmiechniety glupolek, taki wiejski glupek ktorego wybrali na soltysa
bDZqHMPn
ruda@
2 lata temu
rozumiem że mężczyzna lubi mieć gdzieś schowaną swoją osobistą dużą blondynę (lub dwie duże blondyny). Ale dlaczego maja za to zapłacić podatnicy?
ali
2 lata temu
ciekawe kiedy to całe dziadostwo się skończy normalnie ośmiornica i to za naszą kasę
...
Następna strona