Notowania

Jawność zarobków w NBP. Projekt PiS na komisji finansów

Pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o NBP będzie miało miejsce we wtorek na komisji finansów publicznych. Projekt złożyło PiS w ubiegłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Przecieki o zarobkach współpracowniczek prezesa NBP Adama Glapińskiego zelektryzowały opinię publiczną. (Fot: PAP)

Sprawę zarobków w Narodowym Banku Polskim trzeba wyjaśnić, w tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Swoje projekty dotyczące jawności zarobków złożyła już Platforma Obywatelska i Kukiz’15, ale to propozycja PiS stanie we wtorek na komisji finansów publicznych – informuje PAP.

Jak pisaliśmy w money.pl, rządowy projekt ujawniający zarobi i dotyczący ich wysokości PiS złożyło w Sejmie w ubiegłym tygodniu we wtorek. Jak zaznaczał wówczas szef klubu Ryszard Terlecki, ustawa ma rozstrzygnąć wątpliwości, zastrzeżenia wobec tej instytucji.

Zobacz także: Zamieszanie wokół NBP. "Działalności banków centralnych pomaga cisza":

Informacje o wysokości zarobków miałyby być jawne, objąć okres od 1995 roku i być publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Jak informowaliśmy w money.pl, wysokość pensji prezesa i wiceprezesa mają być takie same, jak w przypadku kierowniczych stanowisk w państwie.

Natomiast pozostałych pracowników NBP będzie ustalał zarząd banku na drodze uchwały, ale będą miały górną granicę. Nie mogą przekroczyć 0,6-krotności pełnego wynagrodzenia prezesa NBP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2019

dddmiała być USTAWA O JAWNOŚCI, a jest USTAWA O JAWNOŚCI W NBP PORAŻKA!!!!! CO Z FUNDUSZAMI, FUNDACJAMI, AGENCJAMI, SPÓŁKAMI SKARBU PAŃSTWA, … Czytaj całość

29-01-2019

Buksy Na SeluNa zdjeciu typowe Polki rozpoznawalne z znacznej odleglosci : fosforyzujacy blond ,czarny dresiarski makijaz ,usta glonojada.... Za granica jak … Czytaj całość

28-01-2019

ZazdrośnikCo one takiego potrafią, że otrzymują taką kasę?

Rozwiń komentarze (9)