Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Jawność zarobków w NBP. Projekt PiS na komisji finansów

9
Podziel się

Pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o NBP będzie miało miejsce we wtorek na komisji finansów publicznych. Projekt złożyło PiS w ubiegłym tygodniu.

Przecieki o zarobkach współpracowniczek prezesa NBP Adama Glapińskiego zelektryzowały opinię publiczną.
Przecieki o zarobkach współpracowniczek prezesa NBP Adama Glapińskiego zelektryzowały opinię publiczną. (PAP, PAP)
bDJmgzRx

Sprawę zarobków w Narodowym Banku Polskim trzeba wyjaśnić, w tej sprawie rząd i opozycja mówią jednym głosem. Swoje projekty dotyczące jawności zarobków złożyła już Platforma Obywatelska i Kukiz’15, ale to propozycja PiS stanie we wtorek na komisji finansów publicznych – informuje PAP.

Jak pisaliśmy w money.pl, rządowy projekt ujawniający zarobi i dotyczący ich wysokości PiS złożyło w Sejmie w ubiegłym tygodniu we wtorek. Jak zaznaczał wówczas szef klubu Ryszard Terlecki, ustawa ma rozstrzygnąć wątpliwości, zastrzeżenia wobec tej instytucji.

bDJmgzRz
Zobacz także: Zobacz także: Zamieszanie wokół NBP. "Działalności banków centralnych pomaga cisza":

Informacje o wysokości zarobków miałyby być jawne, objąć okres od 1995 roku i być publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Jak informowaliśmy w money.pl, wysokość pensji prezesa i wiceprezesa mają być takie same, jak w przypadku kierowniczych stanowisk w państwie.

bDJmgzRF

Natomiast pozostałych pracowników NBP będzie ustalał zarząd banku na drodze uchwały, ale będą miały górną granicę. Nie mogą przekroczyć 0,6-krotności pełnego wynagrodzenia prezesa NBP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJmgzSa
KOMENTARZE
(9)
ddd
2 lata temu
miała być USTAWA O JAWNOŚCI, a jest USTAWA O JAWNOŚCI W NBP PORAŻKA!!!!! CO Z FUNDUSZAMI, FUNDACJAMI, AGENCJAMI, SPÓŁKAMI SKARBU PAŃSTWA, SPÓŁDZIELNIAMI MIESZKANIOWYMI ITD ??
Buksy Na Se...
2 lata temu
Na zdjeciu typowe Polki rozpoznawalne z znacznej odleglosci : fosforyzujacy blond ,czarny dresiarski makijaz ,usta glonojada.... Za granica jak zagadne popolsku to sie pytaja skad wiedzialem ze z Polski . Te kosci policzkiwe $%-))
KOT
2 lata temu
Na zasadzie nam się należy, bo jesteśmy "Aniołkami" Pana Prezesa NBP. Pospolite draństwo . Co te Panie tak nadzwyczajnego potrafią i robią. Prosimy zakres obowiązków ....... ....... Bardzo rozpasana nasza władza ze wszystkich partii ...........
bDJmgzSb
Zazdrośnik
2 lata temu
Co one takiego potrafią, że otrzymują taką kasę?
Rozwiązki
2 lata temu
Dzisiaj na NBP wielki baner. Czym zajmują się zwiazki zawodowe w NBP ? Związki zawodowe bronią prezesa i wspolpracownic bo na pewno nie banku.