Notowania

Jednym pasem po najruchliwszej drodze w kraju. Horror na "gierkówce"

Słynna "gierkówka", czyli najruchliwsza trasa w Polsce, już w marcu zacznie być remontowana. A to oznacza gigantyczne problemy dla kierowców udających się na Śląsk. Na części drogi będzie można jechać tylko jednym pasem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Przez prace na "gierkówce" Częstochowę może czekać kompletny paraliż (Fot: GDDKiA)

- Na drodze krajowej nr 1, czyli popularnej "gierkówce" łączącej Gdańsk, Łódź i Warszawę ze Śląskiem ruszyły wstępne prace związane z jej przebudową na autostradę A1 - przypomina "Rzeczpospolita". Obecnie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale prawdziwy horror rozpocznie się na początku marca.

- Na pierwszym z czterech budowanych odcinków samochody zaczną jeździć w obie strony jednym pasem. Na dwóch kolejnych odcinkach – w kwietniu i maju - czytamy w "Rz".

Drogowcy mówią wprost, że trzeba się uzbroić w cierpliwość. Tym bardziej, że budowa brakującego fragmentu autostrady A1 potrwa do jesieni 2021 r. Chodzi o o odcinek od Tuszyna do początku już budowanej obwodnicy Częstochowy. Autostrada ma być budowana w miejscu, w którym obecnie znajduje się droga - i to wyjątkowo ruchliwa.

Budowlanka. "Będą upadłości, firmy będą porzucały kontrakty". Zobacz wideo:

Problemy będą zresztą nie tylko na samej trasie, ale również w samej Częstochowie. Brakuje tam obwodnicy, z dokończeniem której spóźniają się włoskie firmy. Chodzi o 20-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Blachownia i Rząsawa. Pierwotnie miał trafić do użytku jeszcze jesienią 2018 r. Potem termin został przesunięty na rok 2019, a teraz wykonawca chce przedłużenia kontraktu na rok 2020. Duży zakres robót oznacza, że ruch na przecinającej Częstochowę gierkówce zostanie ograniczony. A jeśli nie będzie gotowej obwodnicy, można spodziewać się kompletnego sparaliżowania miasta - czytamy w dzienniku.

GDDKiA jednak zapewnia, że będą trasy alternatywne dla "gierkówki" na czas robót. Przede wszystkim kierowcy będą mogli wybrać drogę nr 91 pomiędzy Piotrkowem i Częstochową przez Radomsko oraz odcinek drogi nr 12 pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2019

azazCiekawe, która "mądra głowisia" wymyśliła by nową autostradę prowadzić w śladzie istniejącej "gierkówki" ? Budując w ten sposób pozbawiono nas … Czytaj całość

22-02-2019

Winicjuszto może zamiast przekopywać kanał w kierunku Zalewu Wiślanego rząd przekieruje środki na drogę do sanktuarium w Częstochowie?

22-02-2019

SzybkiW krajach Europy zachodniej, drogi pierwszej kategorii są remontowane w godzinach nocnych. Może i u nas można o takim rozwiązaniu pomyśleć....

Rozwiń komentarze (55)