Notowania

rząd
22.10.2019 08:47

Jerzy Kwieciński o nowym resorcie. "Powołanie ministerstwa skarbu bardzo prawdopodobne"

W nowym rządzie może postać ministerstwo skarbu - spodziewa się minister finansów oraz inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. W minionej kadencji nadzór nad spółkami Skarbu Państwa sprawowali poszczególni ministrowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W minionej kadencji resort skarbu został zlikwidowany, a nadzór nad spółkami SP został przekazanym poszczególnym ministrom. (Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

- Jedną ze słabości był fakt rozproszenia nadzoru nad spółkami, które absolutnie nie dominują w polskiej gospodarce, ale odgrywają ważną rolę, mają znaczną siłę kapitałową. Taki bardzo rozproszony nadzór powoduje, że czasami trudno osiągnąć dobre efekty - mówił Kwieciński w wywiadzie dla Polskiego Radia 24.

- Jest to bardzo wielce prawdopodobne, że w nowym rządzie takie ministerstwo zostanie powołane. To zależy, oczywiście, od premiera - dodał Kwieciński.

Ministerstwo Skarbu Państwa zostało zlikwidowane z początkiem 2017 r. Wówczas 432 spółki SP trafiły pod nadzór branżowych ministrów. Zarządzanie poszczególnymi spółkami zostało przekazane m.in.: ministrom: energii, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, infrastruktury i budownictwa, kultury, obrony narodowej, rolnictwa, rozwoju i finansów, sportu oraz zdrowia.

MSP powstało po transformacji 1989 roku, choć wówczas działało pod inną nazwą; w tamtym czasie jego podstawowym zadaniem była prywatyzacja przedsiębiorstw państowwych.

Zobacz: Trudne czasy dla biznesu. Ekspert: winny brak stabilności otoczenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, polityka, wybory parlamentarne 2019, gospodarka, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2019

kręciołeknajpierw likwidują a później znowu powołują, ale odprawy się należą

22-10-2019

franekZachowują się jak dzieci najpierw muszą zepsuć żeby póżniej było co naprawiać.

22-10-2019

asbestWszystkie urzędy centralne do likwidacji i uruchomienia w nowym składzie. Za dużo ludzi z PZPR, LWP i resortowych dzieci. Można te proporcje zmienić. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (50)