Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jessica Mercedes musi zwrócić pieniądze. Od tego UOKiK uzależnia dalsze działania

UOKiK czeka na wyjaśnienia od modowej blogerki i właścicielki marki Veclaim. Jessica Mercedes ma kłopoty po tym, jak okazało się, że tanie t-shirty sprowadzane z zagranicy sprzedaje jako polskie i za dużo wyższą kwotę. Urząd chce wiedzieć, ile osób kupiło ubrania, a także czy marka zwraca pieniądze tym, którzy poczuli się oszukani. – Wartość tego produktu była budowana na wizerunku, że jest tworzony od początku do końca w Polsce, a skoro nie jest, to możemy mówić o wadzie istotnej i m.in. dlatego żądamy, by przede wszystkim przedsiębiorca zwrócił pieniądze tym, którzy tego oczekują – mówił w programie "Money. To się liczy" prezes Urzędu Tomasz Chróstny, komentując tzw. aferę metkową.

140 reakcji
116
6
18
Podziel się
Komentarze (18)
zobacz więcej komentarzy (18)
KOMENTARZE
(18)
lol
2 lata temu
ciekawe dlaczego nie biorą sie za wielkopowierzchniowe sklepy ?
Polak
2 lata temu
Poprzednia epoka 1990-2014 nauczyła wielu takich oszustw, afery mieszkaniowe, afera bankowa i setki innych bo na to pozwalali
Michał
2 lata temu
Skandaliczne oszustwo na miarę wyłudzenia vatu. Te dwa przestępstwa, jak i emitowanie "papierowego złota" bez pokrycia, powinny być karane na równi karą 25 lat więzienia (czyli tyle ile za wyłudzenie VATu).
cff
2 lata temu
z samochodów najfajniejsza i tak Claudia Ferrari
Obserwator
2 lata temu
Co w takim razie robi rząd? Kupuje z Ameryki południowej węgiel, a Polski leży na hałdach? W sieci można sprawdzić kiedy do Polski przypłynął masowiec Agia Trias z węglem. A 185 tyś ton robi wrażenie. Dlaczego Premier nie powitał go jak Antonowa?