Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Jest data wyborów parlamentarnych? Ryszard Terlecki mówi o terminie

6
Podziel się:

Wybory parlamentarne zostaną zorganizowane 15 października? Tak sugeruje Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS. - Wydaje mi się, że 15 października, a więc pięknej polskiej jesieni, jest bardzo dobry - powiedział portalowi i.pl. Dodał, że decyzję w tej sprawie podejmie prezydent.

Jest data wyborów parlamentarnych? Ryszard Terlecki mówi o terminie
Kiedy są wybory parlamentarne w 2023 r.? Ryszard Terlecki podał możliwy termin (via Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Terlecki pytany, czy PiS dąży do samodzielnych rządów po wyborach, odparł: - Tak, oczywiście. To najwygodniejsze i najłatwiej realizować własny program. Wydaje mi się, że to będzie możliwe.

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią. Prawdopodobnie będzie to 15 października i wtedy przekonamy się, kto zdobędzie najwięcej głosów.

Wirtualna Polska przypomina, że "Wybory do Sejmu i Senatu zarządza Prezydent Rzeczypospolitej nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu, wyznaczając wybory na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu" - wskazuje rozdz. IV, art. 98 Konstytucji RP.

A to oznacza, że wybory parlamentarne mogą zostać zorganizowane w czterech terminach: wspomnianym 15 października, 22 października, 29 października i 5 listopada.

Prezydent Duda musi podjąć ostateczną decyzję do 14 sierpnia.

Wybory parlamentarne 2023

Wybory parlamentarne są ogólnokrajowym, powszechnym głosowaniem, które pozwala na wyłonienie 460 posłów na Sejm oraz 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Uczestniczą w nich ujęci w spisie wyborców tak jak w przypadku wyborów prezydenckich. Jednak w odróżnieniu od nich wybory parlamentarne są organizowane co 4 lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
wdowiec
7 dni temu
My, wdowy i wdowcy będący na emeryturze, upominamy się o wdowie emerytury, o pieniądze naszych zmarłych małżonków, które zostały odłożone na kontach ZUS po wieloletniej wspólnocie małżeńskiej. Dlaczego rząd nas okrada. Dlaczego wdowcy i wdowy nie mogą otrzymywać chociaż części emerytury zmarłego małżonka ? Najczęściej jako pierwszy umiera mąż ale jest też wielu wdowców. Są to po kilkudziesięciu latach płacenia składek pokaźne kwoty. To jest okradanie obywateli. Po wielu latach wspólnego życia oraz gospodarowania dochodami, wydatkami i wychowywaniem dzieci, pozbawia się nas należnych pieniędzy, a tym samym godnego życia . I pamiętajmy, prędzej czy później w każdym małżeństwie przyjdzie ta smutna chwila, kiedy któryś z małżonków zostanie sam. Wesprzyj emerytów !
Joe
3 miesiące temu
Należy zwrócić uwagę, że podany termin wyborów 15 października pokrywa się z Dniem Papieskim. Już teraz wiadomo skąd narracja dot. JPII i i jego obrony w sprawie pedofilii w kościele. To pomoże zebrać kolejne "kilka" głosów.
Cel pis
3 miesiące temu
DYKTATURA, MONOPOL i WYJSCIE Z UE
NIGDY POKO
3 miesiące temu
Data jest nie istotna --- najważniejsze jest żeby PIS znowu wygrał !!!!!!!!!!!!
Prezydent2025
3 miesiące temu
Jakimś cudem ze Wschodu do Polski sprowadzono i rozsprzedano po Polsce setki tysięcy ton pszenicy i kujurydzy powodując załamanie cen i zablokowanie popytu na produkty polskich rolników. Wszystko to miało miejsce pod czujnym okiem tysięcy polskich policjantów, prokuratorów, strażników granicznych i wojska. Nie ma winnych a rząd rozda w zamian rolnikom MILIARD złotych z naszych podatków aby uciszyć ferment na wsi.