Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Jest faktura, na koncie pusto. Jak legalnie odzyskać pieniądze za wykonaną pracę?

5
Podziel się:

Nieopłacone w terminie faktury to największy problem polskich przedsiębiorców. Sytuacja nie zmienia się od lat, a urzędnicy są bezradni. Dzięki pomocy pośredników można sobie z tym poradzić. Zapraszamy na interaktywne spotkanie z ekspertami. Początek webinaru "Co robić, gdy klient nie płaci faktury?" 24.04 o 18.30 na wp.pl.

Jak dużym problemem jest faktura zapłacona z kilkumiesięcznym opóźnieniem? Gigantycznym. Firmy, które nie dostają pieniędzy na czas, ograniczają inwestycje, nie płacą rachunków i pensji na czas. W najgorszej sytuacji zwalniają pracowników. Eksperci przypominają, że z przeterminowanymi płatnościami trzeba walczyć już na etapie zawierania umowy. Co powinno się w niej dokładnie znaleźć? Czym jest faktoring i czy może uratować naszą firmę, jeśli ta jest w złej kondycji finansowej?

Między innymi na te pytania odpowiedźą goście naszego webinaru: ekspert mBank S.A. Karolina Dąbrowska oraz radca prawny Anna Grudzień – Kurpiewska.

Spotkanie poprowadzi wicenaczelny money.pl Sebastian Ogórek.

Początek transmisji live w środę 24 kwietnia o godz. 18.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach do transmisji na Facebooku.

Obejrzyj: "Co robić, gdy klient nie płaci faktury?"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Przedsiębiorc...
5 lata temu
To jest patologia dotychczasowych rządów. Wystarczyłoby opodatkować wyłącznie opłacone faktury, a koszty ściągalności przenieść na dłużników. A tak to mamy patologię, w której przedsiębiorca bierze na klatę zarówno podatki, jak i koszty procesu, zastępstwa, egzekucji, komorników itd. a na końcu dowiaduje się że dłużnik jest niewypłacalny lub zdążył wyzbyć się majątku... Państwo nie pomaga, bo swoje już zarobiło
ss
5 lata temu
wystarczy kontrola VAT za każdym razem jak kontrahent nie zapłaci w terminie.
Ryszard Petru...
5 lata temu
Dlaczego nie zapytacie experta , np. Bankiera i Polityka , Pana Ryszarda Petru ?
m-53
5 lata temu
Zaprosić Giertycha - to spec od odzyskiwania słabo udokumentowanych należności :)))
I.
5 lata temu
Wprowadzić płatności częściowe za wykonaną usługę cz towar.