Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest umowa na kolejny odcinek S7. Budowa potrwa niespełna 5 lat

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Załuski – Modlin. Wykonawcą odcinka S7 o długości 12 km będzie Mostostal Warszawa SA. Wartość kontraktu, którego zakończenie jest planowane na początku 2025 r., to 635 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Budowa jednego z odcinków S7

- Droga ekspresowa na odcinku Załuski - Modlin to drugi z trzech odcinków trasy S7 Płońsk – Czosnów, północnego wylotu z aglomeracji warszawskiej. To dziś jeden z najbardziej obciążonych ruchem odcinków w kraju. Dzięki budowie nowoczesnej i bezpiecznej drogi ekspresowej kierowcy zyskają wygodne połączenie z Trójmiastem – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna.

Główna inwestycja na S7 ma szansę zostać ukończona do 2025 r
Budowa S7. Szybka trasa znad morza w góry za pięć lat

Powstanie też fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca będzie miał możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, zdecyduje czy trasę główną wykona w technologii betonowej, czy bitumiczną. Niezależnie od wybranej technologii droga będzie musiała spełniać stawiane przez zamawiającego kryteria i parametry jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne.

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót pomiędzy Załuskami a Modlinem kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Nowe drogi w Polsce. W ciągu wakacji kierowcy skorzystają z kolejnych tras, ale na miłą podróż poczekają jeszcze rok

S7 Płońsk – Czosnów

Projekt rozbudowy drogi krajowej do parametrów drogi ekspresowej obejmuje odcinek od końca obwodnicy Płońska do Czosnowa. Na odcinku tym rozbudowa drogi polegać będzie na dostosowaniu obecnej dwujezdniowej drogi do parametrów trasy ekspresowej oraz budowie węzłów, likwidacji skrzyżowań kolizyjnych, a także przebudowy mostu przez rz. Wisłę w Zakroczymiu.

Zadanie zostało podzielone na 3 odcinki realizacyjne:
• węzeł Siedlin - węzeł Załuski,
• węzeł Załuski - węzeł Modlin,
• węzeł Modlin - węzeł Czosnów.

GDDKiA w maju podpisała już umowę na projekt i budowę odcinka S7 Modlin – Czosnów (9,7 km), natomiast w przypadku zadania Siedlin – Załuski (12,9 km) wkrótce zostanie wybrana najkorzystniejsza oferta.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-07-2020

EhnatonEgipt wybudował drugi kanał sueski w 14 miesiecy a tu alejka rowerowa 12km w 5 lat. Brawo PIS brawo ja

09-07-2020

Andrzej12 kilometrów w 5 lat. Ale tempo.

09-07-2020

ZenekJak będą kończyć to będą musieli już remontować tam gdzie zaczynali i wkoło Wojtek. Mają rozmach....

Rozwiń komentarze (79)