Notowania

Joanna Lichocka, posłanka która "ma gest". Przejrzeliśmy jej oświadczenie majątkowe

Kim jest Joanna Lichocka? Po nocnym głosowaniu nad przyznaniem mediom publicznym 2 mld zł, wyborcy zapamiętają posłankę PiS i wiceprzewodniczącą Komisji Kultury za jej gest - "drapania się pod okiem". Sprawdziliśmy, ile zarobiła pracując w Radzie Mediów Narodowych i Sejmie w ubiegłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Posłanka PiS i wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Joanna Lichocka i "jej gest". (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Jak wynika z jej oświadczenia majątkowe, jej zeszłoroczne zarobki z tych dwóch źródeł to ok. 205 tys. zł.

Telewizja Jacka Kurskiego dostanie duży zastrzyk finansowy.
Pieniądze dla TVP i Polskiego Radia. Sejm zagłosował w sprawie 2 mld zł rekompensaty

O Lichockiej zrobiło się głośno po czwartkowym nocnym posiedzeniu Sejmu, kiedy to po głosowaniu nad przyznaniem mediom publicznym 2 mld zł, pokazała posłom opozycji środkowy palec. Później tłumaczyła na Twitterze, że jedynie przesuwała "dwukrotnie palcem pod okiem" - "energicznie" bo, jak sama napisała: "była zdenerwowana".

Publicystka mediów prawicowych i autorka filmów dokumentalnych m.in. o Lechu Kaczyńskim posłanką jest od października 2015 roku, a w lipcu 2016 wybrana została z rekomendacji PiS do Rady Mediów Narodowych. Od listopada 2019 r zasiada też w czterech komisjach: do Spraw Unii Europejskiej, Spraw Zagranicznych, Obrony Narodowej oraz Komisja Kultury i Środków Przekazu, której pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

(East News)
(Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS)

Obecna jest też w dwóch podkomisjach - od grudnia 2019 w nadzwyczajnej komisji do rozpatrzenia poselskich projektów uchwał w sprawie wyrażenia uznania dla laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk oraz, od stycznia tego roku, w podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO. Poza tym działa również w Parlamentarnym Zespole Miłośników Historii.

317 tys. zł w rok

Jak wynika z jej ostatniego oświadczenia majątkowego złożonego na początku listopada ubiegłego roku, Joanna Lichocka za pracę w Radzie Mediów Narodowych dostała blisko 53 tys. zł. Jako posłanka otrzymała także uposażenie ponad 122 tys. zł plus dietę poselską ponad 30 tys. zł.

(orka.sejm.gov.pl)
(Fot: Oświadczenie Majątkowe Joanny Lichockiej)

To jednak nie całe dochody Lichockiej. Z tytułu praw autorskich uzyskała prawie 35,5 tys. zł oraz z wynajmu jednego z dwóch należących do niej mieszkań dodatkowe 76,5 tys. zł. W sumie więc przez rok zarobiła ponad 317,2 tys. zł.

(orka.sejm.gov.pl)
(Fot: Oświadczenie Majątkowe Joanny Lichockiej)

"W portfelu" posłanki znajduje się również około 20 tys. zł oszczędności oraz 1067 funtów brytyjskich. Lichocka spłaca też kredyt hipoteczny wysokości około 173,7 tys. zł oraz dwie pożyczki gotówkowe na kwoty 5,2 tys. zł i blisko 32 tys. zł.

Miliony w nieruchomościach

Największy majątek posłanki PiS ulokowany jest jednak w nieruchomościach. Patrząc tylko przez ich wartość, Lichocką można uznać za milionerkę.

Joanna Lichocka starła się z dziennikarzem WP. Poszło o post w intencji PiS

Jak już pisaliśmy, posłanka posiada dwa mieszkania. Wartość pierwszego z nich o powierzchni 125 m2, oszacowała na ok. 950 tys. zł. Drugie, nieco większe o powierzchni 154 m2, warte jest 1,4 mln zł.

(orka.sejm.gov.pl)
(Fot: Oświadczenie Majątkowe Joanny Lichockiej)

To jednak nie wszystko. Jest też właścicielką trzech działek oraz 75 proc. udziałów w czwartej. Wartość wszystkich razem określiła na poziomie ok. 2 mln zł.

https://twitter.com/JoannaLichocka/status/672375014008729600

Już w 2015 roku, kiedy media zainteresowały się majątkiem dziennikarki ujawnionym w pierwszym oświadczeniu, na Twitterze wyjaśniała, że "nieruchomości odziedziczyła po przodkach".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
wczoraj (14:04)

ZorroCo za okropny BABSZTYL🤮 Pisowska szkoła obłudy i nienawiści

wczoraj (12:25)

PoloProstacka chamka psującą wizerunek PiS

wczoraj (20:57)

EmerytOna jest tak tępa jak jej wyraz twarzy

Rozwiń komentarze (172)