Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
31.10.2019 06:20

Już jutro dzień Wszystkich Świętych. Czy w długi weekend sklepy będą otwarte?

Już jutro obchodzić będziemy dzień Wszystkich Świętych. Dzień ten jest początkiem listopadowego "długiego weekendu". Podpowiadamy, czy sklepy będą otwarte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wszystkich Świętych. Czy w długi weekend sklepy będą otwarte? (Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER)

Już jutro dzień Wszystkich Świętych. Czy w długi weekend sklepy będą otwarte?

W piątek 1 listopada nie zrobimy zakupów w większości sklepów, galerii handlowych czy supermarketów. Dzień Wszystkich Świętych należy tym samym traktować jako niehandlowy. Ten stan rzeczy dotyczy również niedzieli 3 listopada.

Oglądaj: Handel i transport w dołku. "To sygnał, że idzie spowolnienie"

Należy jednak pamiętać, że wybrane punkty sprzedaży, w tym również stacje benzynowe, restauracje i kawiarnie będą funkcjonowały normalnie - możliwe jednak, że w innych godzinach niż w dni powszednie.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest obchodzona w Polsce i na całym świecie 1 listopada. Jest to święto kościelne, podczas którego modlimy się do wszystkich świętych. Zwyczajem tego dnia jest udawanie się na cmentarze, przystrajanie grobów zmarłych, ale również modlitwa za ich dusze.

Wszystkich Świętych. Czy w długi weekend sklepy będą otwarte?

Z uwagi na zakaz handlu w Polsce zakupów nie zrobimy w kilkanaście dni w roku oraz większość niedziel. Od marca 2018 r. obowiązuje ustawa dotycząca ograniczenie handlu w niedzielę. W związku z tym na 18 sierpnia przypada kolejna niedziela niehandlowa. Podobnie jak w czwartek 15 sierpnia większość sklepów będzie nieczynna.

We wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. logistyka magazynowanie oraz przeładunki.

Z zakazu wyłączone są natomiast np. apteki, stacje benzynowe oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do wymienionych dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2019

EdaPo co takie artykuły ? W goglach każdy sprawdzi jak ma ochotę ... Mniej syfu więcej informacji

Rozwiń komentarze (1)