Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Kable za miliony dla Orlenu. Spółka odpowiada

12
Podziel się:

Wiceprezes Orlenu Michał Róg jest powiązany z firmą, która dostarczyła kable na jedną z inwestycji płockiego koncernu. Orlen w czwartek odniósł się do publikacji money.pl publikując oświadczenie. Spółka przekonuje, że nie ma mowy o konflikcie interesów.

Kable za miliony dla Orlenu. Spółka odpowiada
Prezes Orlenu Daniel Obajtek (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Wiceprezes Orlenu Michał Róg jest powiązany z firmą, która dostarczyła kable na jedną z inwestycji płockiego koncernu - wynika z tekstu opublikowanego w czwartek przez money.pl.

Kable za miliony. Spółka odpowiada

Chodzi o  budowę Głównego Punktu Zasilana (GPZ-3) w Zakładzie Elektrociepłowni w Płocku. "To jedna z największych tego typu inwestycji w Polsce" - podkreślał koncern na swojej stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Saint-Gobain: Czy zielony ład może być szansą na rozwój gospodarki w Polsce?

GPZ-3 to w uproszczeniu miejsce w systemie elektrycznym, z którego prąd jest wprowadzany do instalacji. Składają się na niego m.in. transformatory i rozdzielnie. To wszystko trzeba było połączyć ogromną liczbą kabli. W przypadku tej inwestycji, której budowa kosztowała 338 mln zł, musiało powstać łącznie 15 kilometrów nowych tras kablowych.

Orlen w czwartek zareagował na publikację money.pl. W oświadczeniu zaprzecza informacjom opublikowanym w tekście "Kable Orlenu. Zastępca Obajtka, kontrakt na 338 mln zł i konflikt interesów".

"Podkreślamy, że wszystkie procesy, w których wyłaniani są kontrahenci Orlen, realizowane są wieloetapowo, w warunkach konkurencyjności ofert, przy udziale zespołów złożonych z przedstawicieli różnych obszarów i z poszanowaniem obowiązujących aktów wewnętrznych oraz przepisów prawa. Takie same procedury były zachowane w przypadku wyłonienia wykonawcy budowy GPZ-3" - to fragment oświadczenia Orlenu.

"Prezes Michał Róg nie jest i nigdy nie był odpowiedzialny w spółce Orlen za obszar zakupów, inwestycji i rozwoju, odpowiada wyłącznie za obszar handlu i logistyki. Postępowania zakupowe Orlen realizowane są przez wyspecjalizowany obszar spółki. Zarząd oraz poszczególni jego członkowie nie biorą udziału w tych postępowaniach, nie oceniają ofert, a zatem nie mają wpływu na wynik postępowań, czy wybór zwycięskiej oferty" - dodaje Orlen w oświadczeniu opublikowanym na serwisie X.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Polak Mały
5 miesięcy temu
Afera której nie ma.
michal rog
5 miesięcy temu
Zapytajcie Roga o wyplaty z ORLEN Litwa dla jego kochanek w Płocku
Syzia
5 miesięcy temu
Sztuczna nagonka. PO niczym się nie różni od PISu tylko szukają sensacji. Czekam kiedy pokażą konkrety i skończą się w Sejmie te komedie tych 2 partii.
Polak
5 miesięcy temu
Powinni kupować z niemiec. Wtedy nie będzie problemu. Najlepiej u Simensa
Ytrr
5 miesięcy temu
Mafia!!! Natychmiast zablokować realizację tych umow. Rozpisać nowe przetargi a złodziei do wiezienia