Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Kaczyński pewny swego. "Nie wywrócimy się na zimie"

97
Podziel się:

- Nie wywrócimy się na zimie - zapewniał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Radomiu, nawiązując do problemów związanych z węglem. Polityk przekonywał, że opozycja chce, aby rząd poległ w tej kwestii, ale według prezesa PiS tak się nie stanie.

Kaczyński pewny swego. "Nie wywrócimy się na zimie"
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Radomiu (PAP, Piotr Polak)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd Polski. W środę wieczorem spotkał się z działaczami i sympatykami PiS w Radomiu.

Prezes PiS uspokaja ws. węgla

Lider partii rządzącej, na początku swojego wystąpienia, podobnie jak na innych wcześniejszych spotkaniach nawiązał do aktualnych wydarzeń i kryzysu energetycznego. Polityk przyznał, że aktualne działania koncentrują się wokół spraw energii, ciepła, węgla oraz cen.

Sprawa węgla jest istotna i widzimy, że opozycja doszła do wniosku, że wywrócimy się na zimie. Tak się nie stanie. Nie wywrócimy się na zimie - przekonywał w środę Jarosław Kaczyński.

Polityk dodał jednak, że odmowa samorządów w dystrybucji węgla może być pewnym problemem.

- Może się zdarzyć, że ktoś gdzieś będzie miał właśnie przez to problem z kupieniem węgla. W skali krajowej to będą incydenty, ale wiadomo, że przy pomocy życzliwych telewizji można wszystko pokazać zupełnie inaczej, niż jest w rzeczywistości - dodał Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mówi wprost: to desperacja rządu. "Węgla albo nie ma, albo się nie pali"

Przypomnijmy, że pomysł dystrybucji węgla przez samorządy wyszedł od wicepremiera Jacka Sasina. Zaapelował do samorządów, aby angażowały się w dystrybucję wśród mieszkańców węgla importowanego przez państwowe spółki.

Samorządy będą sprzedawały węgiel

Polska Grupa Górnicza (PGG), PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie, a także LW Bogdanka będą sprzedawać węgiel samorządom w ramach ustawy o preferencyjnym zakupie tego paliwa.

Ustawa o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe jest procedowana w Senacie. Umożliwia ona samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 tys. zł. Wcześniej gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę.

Gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(97)
Może na
5 miesięcy temu
zimie nie ale na drożyźnie z pewnością.
Senior
5 miesięcy temu
Jeżeli?na zimie się nie wywrócą to na oszustwie i okradaniu narodu na pewno !
Jarecki
5 miesięcy temu
Lider parti rzadzącej -ha, ha,ha,..
zen
5 miesięcy temu
Teraz węgla jes dosyc jak będzie cepło jeszcze zmiesiąc tusk powie za durzo węgla wina rządu i to jest program po??? Proszę wytłumaczyc ten program
ooo
5 miesięcy temu
Nawet aura sprzyja Jarkowi!
...
Następna strona