Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Kara dla Biedronki. Sieć uważa, że polityka UOKiK "to jest szczucie"

48
Podziel się

Przedstawiciele Biedronki uważają, że gigantyczna kara od UOKiK "nie ma żadnych podstaw" i nie obroni się w sądzie. - To jest, mówiąc kolokwialnie, szczucie na nas - mówi członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

Kara dla Biedronki. Sieć uważa, że polityka UOKiK "to jest szczucie"
Sieć nie zgadza się z gigantyczną karą od UOKiK (money.pl, Rafał Parczewski)
bDJgqrfV

- Dostawcy, którzy zostali według UOKiK skrzywdzeni, to nasi wieloletni partnerzy. Średnio dostarczają nam towar od ponad 15 lat, żaden nigdy się nie skarżył na brak przejrzystości i nie zerwał umowy - mówi w rozmowie z serwisem "Business Insider Polska" Maciej Łukowski, członek zarządu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

Jego zdaniem 723-milionowa kara od UOKiK nie obroni się w sądzie.

- Nie zgadzamy się z nałożoną na nas sankcją finansową, bo nie ma ona żadnych podstaw - mówi Łukowski.

bDJgqrfX

- W swoim komunikacie UOKiK namawia naszych dostawców do pozywania Biedronki. To jest, mówiąc kolokwialnie, szczucie na nas - dodaje w rozmowie.

Zobacz także: Gigantyczna kara dla Biedronki. "Dostawcy mieli dość, mówili, że dodatkowe opłaty były na nich wymuszane"
bDJgqrgd

Przypomnijmy, UOKiK zdecydował o nałożeniu na Jeronimo Martins Polska kary w wysokości 723 milionów zł.

Urząd tłumaczył, że spółka stosowała "nieuczciwy mechanizm arbitralnego zmniejszania kontrahentom wynagrodzenia za już zrealizowane dostawy".

- Nie uwzięliśmy się na Biedronkę - komentował gigantyczną karę prezes UOKiK Tomasz Chróstny w programie "Money. To się liczy". - Nasze działania to efekt sygnałów, które do nas dotarły i kwestia materiału dowodowego, który jest zbierany w toku postępowania i jest podstawą do wydania decyzji ws. ewentualnej kary. Jesteśmy zdeterminowani, by eliminować z rynku praktyki, które godzą w prawa konsumenta, w uczciwą konkurencję - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJgqrgy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
ehhh
2 miesiące temu
pieniążki potrzebne dla rządu i wszystko w temacie. Co z tego dostanie klient? nic.. dostawcy? nic..
Tamitu
2 miesiące temu
gdyby biedronka była żabką to by .... nie miała problemów z powodu kropek:)
Sceptre
2 miesiące temu
Każda sieć, która współpracuje z firmą w której pracuję, na zapisy w umowach o dodatkowych upustach po rozliczeniu rocznego lub półrocznego wolumenu sprzedaży, to jest raczej standard w umowach, i nie chce mi się raczej wierzyć, że profesjonalne firmy podpisywałyby umowy z Biedronką nie znając wysokości upustów jakich bedà musiały udzielić prz określonych wolumenach sprzedaży przez sieć.
bDJgqrgz
Jaco1950
2 miesiące temu
Oczywiście że jest to wielkie draństwo! Pierdzielenie prezesa uokiku że to troską o dostawców po prostu śmieszne i żenujące! Po prostu takie ma wytyczne od rządu aby ratować budżet który się sypie! Jeszcze bym zrozumiał gdyby cała ta kara trafiła do pokrzywdzonych dostawców ale oni nic z tego nie będą mieli! Oczywiście że Biedronka się odwoła a jak będzie trzeba to i do sądów europejskich które tę karę po prostu wysmieja,! Przecież pokrzywdzeni dostawcy sami mogli skarżyć Biedronke skoro czuli się pokrzywdzeni! Po prostu śmieszne i żałosne!
fizia
2 miesiące temu
chcą przejąć za złotówkę
...
Następna strona