Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Biedronka się tłumaczy. Publikuje w gazetach oświadczenie

24
Podziel się

Oświadczenie Biedronki, odpowiadającej na karę nałożoną przez UOKiK, trafiło do większości piątkowych wydań najpopularniejszych dzienników. Sieć uważa karę za niesprawiedliwą i zapowiada, że będzie walczyć w sądzie.

Biedronka się tłumaczy. Publikuje w gazetach oświadczenie
Biedronka publikuje oświadczenie w gazetach. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDTseMSt

Na początku tygodnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o nałożeniu na właściciela biedronki ogromnej kary.

- Spółka Jeronimo Martins Polska stosowała nieuczciwy mechanizm arbitralnego zmniejszania kontrahentom wynagrodzenia za już zrealizowane dostawy. Co istotne, dodatkowe rabaty uzyskiwane od dostawców żywności nie miały przełożenia na niższe ceny produktów dla klientów sieci Biedronka - tak karę argumentował w poniedziałek rano prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Największe wrażenie robi wysokość nałożonej kary. To aż 723 mln zł. - Musiała być adekwatna do stopnia naruszenia przepisów prawa, uciążliwości praktyki oraz wysokości nieuczciwie uzyskanych korzyści przez portugalską sieć. Jeronimo Martins Polska w ciągu trzech zbadanych przez nas lat pozbawiła w ten sposób kontrahentów – głównie dostawców owoców i warzyw - kilkuset milionów złotych - komentował Chróstny.

bDTseMSv
Zobacz także: mBank webinar odc. 5: Świat inwestycyjny jest dla Ciebie otwarty

W poniedziałek po południu sieć wydała oświadczenie. To samo, które w piątek trafiło na strony krajowych dzienników.

Uznaje w nim decyzję UOKiK za niesprawiedliwą, stronniczą i pozbawioną podstaw prawnych.

bDTseMSB

"Co więcej, UOKiK podjął tę decyzję nie przestrzegając należytych procedur prawnych, nawet nie wysłuchując dostawców. Największa liczba podmiotów objętych postępowaniem to dostawcy żywności przetworzonej. Wbrew temu, co ogłosił publicznie Prezes UOKiK, dostawcy owoców i warzyw są reprezentowani w tej sprawie w niewielkiej liczbie, a jeśli już – są to głównie importerzy" - czytamy w oświadczeniu.

Biedronka zapowiada, że zaskarży decyzję UOKiKu i będzie walczyć o jej zmianę w sądzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTseMSW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Edi
4 miesiące temu
Brak cen inne ceny na kasie standard a polski sklep by zamkneli smutne
Yoda
4 miesiące temu
Oni powinni dostać kolejne 700 mln za oszustwa na promocjach. Zakupy w Biedronce to jak spacer po Sarajewie w okresie wojny w Jugosławii
Marian
4 miesiące temu
Kara słuszna, ale dalej oszukują teraz 17.12 wycieli numer z karpiem, kto się nie dopatrzył czerwonego znaku płacił dwa razy więcej.
bDTseMSX
Siwy
4 miesiące temu
Jesli tak bylo to niech placa a jak nie niech sie wyprowadza z Polski tyle...
Klient
4 miesiące temu
Biedronka powinna płacić kary za niewolniczą pracę personelu.
...
Następna strona