Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

KAS przejęła 4 mln zł. Rozbito nielegalną działalność

41
Podziel się:

Akcja funkcjonariuszy skarbówki. Zabezpieczyli 4 mln zł w gotówce z nielegalnej działalności dwóch hurtowni. Firmy działały blisko Łodzi, nie wykazywały całego obrotu. W siedzibach ukryta była gotówka, nie tylko w polskiej walucie.

Krajowa Administracja Skarbowa przejęła 4 mln zł w gotówce z nielegalnej działalności dwóch hurtowni
Krajowa Administracja Skarbowa przejęła 4 mln zł w gotówce z nielegalnej działalności dwóch hurtowni (KAS)

Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała dwie hurtownie działające na targowisku niedaleko Łodzi. Firmy nie ewidencjonowały znacznej części obrotu, a handel na dużą skalę odbywał się za pośrednictwem firm kurierskich. Pieniądze zostały zabezpieczone na rzecz rozpoczętych wcześniej kontroli celno-skarbowych - informuje KAS w komunikacie.

Funkcjonariusze i pracownicy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego przeszukali siedziby nieuczciwych firm. "Czynności podjęto w ramach postępowania karnego skarbowego oraz rozpoczętych kontroli celno-skarbowych. Zgodnie z postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, przeszukano 6 nieruchomości i 5 samochodów należących do wskazanych firm" - czytamy.

KAS informuje, że agenci zabezpieczyli telefony, komputer stacjonarny, trzy komputery przenośne, tablety, dane z kas rejestrujących, dokumentację księgową i bankową, notatniki i zeszyty z zapiskami, a także odręczne notatki i pojedyncze faktury oraz dokumenty dotyczące nadania przesyłek.

Zobacz także: Obejrzyj: Rostowski komentuje plany Sasina. "Morawiecki zaprasza na ucztę"

Przesłuchano 4 świadków, a w sumie udało się zabezpieczyć ok. 4 mln zł w gotówce. Jeden z magazynów o pow. 1200 m2, który znajduje się w podłódzkiej miejscowości, nie był zgłoszony w prowadzonej działalności. Budynek był wypełniony pudłami z odzieżą jeansową, pochodzącą z Dalekiego Wschodu.

W domu należącym do jednej z firm, w zamkniętym pomieszczeniu w piwnicy, ujawniono ponad 3 mln 170 tys. zł oraz blisko 23 tys. euro. Część pieniędzy była w sejfie, a część leżała obok w foliowych torbach. W innej lokalizacji, bezpośrednio związanej z prowadzoną działalnością, znaleziono 487 tys. zł i 15,5 tys. euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(41)
Goro
3 lata temu
No rzeczywiście! Firma posiadała gotówkę i towar na handel! Coś takiego! To firmy nie powinny tego mieć? Zwykły skok na kasę w wykonaniu Baństwa Bolskiego. To nie literówki, tylko odpowiednia nazwa.
obywatel
3 lata temu
W tych czasach każdy kto ma gotówkę uznawany jest za przestępcę,absurd
OH!!
3 lata temu
a utrzymanie tej całej bandy πsd to ile ???!!!
Radek
3 lata temu
Łódź trzyma formę ;-P
Alpc
3 lata temu
A ile ci na wiejskiej i w ministerstwach?
...
Następna strona