Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

KAS zachęca do nowego systemu. Promocje za korzystanie z autostrad

9
Podziel się:

Wszyscy przewoźnicy, którzy we wrześniu zarejestrują się w systemie e-TOLL, mogą liczyć na autostradowe promocje. Niższe opłaty będą obowiązywać do końca miesiąca.

KAS zachęca do nowego systemu. Promocje za korzystanie z autostrad
KAS zapowiada promocje dla korzystających z e-TOLL (Adobe Stock)

Do końca września przewoźnicy, którzy zarejestrowali się w systemie poboru opłaty elektronicznej e-TOLL, mogą korzystać z 25 proc. zniżki za przejazd.

- Przygotowaliśmy kolejny pakiet ułatwień i zachęt dla przewoźników, którzy zmieniają system viaTOLL na e-TOLL. Przewoźnikom korzystającym z e-TOLL zapewnimy w okresie przejściowym niższe o 25 proc. stawki opłat za przejazd – informuje szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

We wrześniu wprowadzono także ułatwienie dla kierowców pojazdów przewożących towary wrażliwe i autobusów.

Zobacz także: Zatrucie uchodźców z Afganistanu. Rzecznik ministerstwa mówi o stanie zdrowia dzieci

W wyjątkowych sytuacjach (m.in. gdy pojazd uczestniczy w akcji ratowniczej; jest używany do przewozów żywych zwierząt, mleka, lekarstw, towarów niebezpiecznych, betonu, odpadów komunalnych oraz w przypadku autobusów przewożących pasażerów) kierowcy będą mogli opłacić przejazd bez przekazywania danych do systemu i kontynuować go dalej bez działającego urządzenia, podając tylko deklarowaną trasę przejazdu.

Możliwość przejazdu bez konieczności zjechania z drogi płatnej np. na najbliższy parking, a następnie opłacenie przejazdu w ciągu trzech dni od jego zakończenia będzie dostępna we wrześniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Mikey
3 lata temu
Jak juz to winiety jak w normalnych krajach, a nie sie zachciewa monitorowac gdzie kto jezdzi jak w Chinach.
doc
3 lata temu
Na litość Boską - Czy to takie trudne ? Chcemy być strasznie innowacyjni, budować elektrownie atomowe, auta elektryczne itp a nie możemy wprowadzić prostego jak budowa cepa systemu poboru opłat w formie e-winiety - dawno mają to wielcy "przyjaciele" Węgrzy, Słowacy, dołączyli Czesi i kolejne kraje Europy a my nadal faworyzujemy bandycki system poboru opłat na bramkach !!!
Rudy
3 lata temu
Pewnie ,ze dają zniżki. Odbiją sobie samo donosem i płaceniem mandatów za nadmierną prędkość na drogach przez użytkowników stosujących system gps.
Kierowca
3 lata temu
wprowadźcie winiety i będzie spokój i zniknie omijanie dróg płatnych, ale pis wie lepiej
qwerty
3 lata temu
Z ta aplikacja już jest chaos, problematyczna i niedopracowana. A poza tym dlaczego osoby prywatne po rejestracji na e-toll nie mają promocji?