Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
WZI
|

Katowice wybudują pomnik. Za pieniądze na walkę z pandemią

645
Podziel się:

Za pieniądze z Funduszu COVID 19 Katowice chcą wybudować pomnik, który wcześniej wykreślono z planów budżetowych. Inwestycja ma kosztować ponad 7 mln złotych.

Katowice wybudują pomnik. Za pieniądze na walkę z pandemią
Katowice zbudują pomnik za pieniądze na walkę z pandemią. (PAP, Andrzej Grygiel)
bFfilUHp

Fundusz Inwestycji Lokalnych to w sumie 6 mld złotych, które rząd rozdał samorządom.

"W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów" - czytamy na stronie resortu rozwoju.

Pieniądze pochodzą z Funduszu COVID 19 i, przynajmniej teoretycznie, mają być przeznaczone na inwestycje wspierające rozwój regionu i niwelujące kryzys wywołany pandemią.

bFfilUHr
Zobacz także: Zwrot pieniędzy za odwołane wakacje. Wiceminister tłumaczy, jak to ma wyglądać

"Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. budowę żłobków, przedszkoli czy drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania" - informuje ministerstwo rozwoju.

Z ponad 51 mln złotych, które przyznano Katowicom, aż 7,2 mln ma zostać wydane na pomnik.

bFfilUHx

Z budowy Pomnika Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945 r. władze Katowic zrezygnowały wiosną, gdy wybuchła pandemia.

W projekcie nowelizacji miejskiego budżetu czytamy, że inwestycja zyskała nowe źródło finansowania, którym jest właśnie Fundusz Inwestycji Lokalnych.

– Staraliśmy się przedstawić takie zadania, które były ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a ze względów związanych z sytuacją epidemiczną, zostały odsunięte na lata następne lub takie, o których wiedzieliśmy, że nie mamy środków na realizację, ale które posiadały dokumentację projektową. Na tej liście inwestycji odsuniętych w czasie było m.in. zadanie dotyczące pomnika - powiedziała podczas spotkania komisji finansów Katarzyna Staś, naczelniczka wydziału rozwoju UM Katowice. Jej wypowiedź przytoczył portal Katowice24.

O to, w jaki sposób budowa pomnika ma pomóc Katowicom uporać się z wywołanym pandemią kryzysem, zapytaliśmy biuro prasowe urzędu miasta. Na odpowiedź czekamy.

bFfilUHy

Głosowanie nad zmianami w budżecie zaplanowano na czwartek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfilUHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(645)
pppp
3 miesiące temu
najlepszym pomnikiem to byłby dom dziecka szpital czy inny tego typu obiekt, z tej koopy kamieni nikt nie skorzysta
😔Bereiczyk❗️
rok temu
To nie jest obled To jest Polska Wzieli przyklad z Ziobrowego funduszu przeznaczonego na pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie gdzie pieniadze miast dla ofiar gwaltow aby im np; dac schronienie przed ojcem gwalcicielem, poszly dla pewnego Inkasenta z Torunia, bo tenze doslownie w swojej TV o ogladalnosci w skali kraju ok. 0,38% pokazal chor spiewajacych koledy. To nie jest obled To jest Polska
upy
rok temu
podobno te pomniki lecza? to podobnie jak budowaliscie koscioly zamiast szpitali wiec?
bFfilUHT
1410
rok temu
Pomnik "Kaczyński pod Grunwaldem" ???
dobra komedia
rok temu
- Ja chciałbym coś zrobić dla miasto. - To trudno tak od razu... Mamy tak wiele potrzeb... - Może jakiś pomnik?... ["Konsul", 1989, reż: Mirosław Bork]
...
Następna strona