Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaufland będzie negocjował ze związkami. Podpisał protokół rozbieżności

800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce Kaufland Polska - o taką podwyżkę walczą związkowcy. Kaufland twierdzi, że nie jest wstanie spełnić tych roszczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Związkowcy chcą 800 zł podwyżki dla każdego pracownika.

Kaufland Polska nie odniósł się do kwestii podwyżek inaczej, jak twierdząc, że nie jest w stanie zrealizować żądań związkowców. Nie zaproponował żadnej innej kwoty - pisze portal dlahandlu.pl. Pracodawca zapowiedział jedynie, że nie odbierze pracownikom dodatku frekwencyjnego.

Związkowcy walczą z Kauflandem. Żądają przywrócenia do pracy zwolnionych działaczy

Związkowcy Wolnego Związku Zawodowego "Jedność Pracownicza" jednak się nie poddają. Wciąż żądają po 800 zł dla każdego pracownika. Kolejny etap rokowań zakończył się więc podpisaniem protokołu rozbieżności między związkowcami a pracodawcą.

Kostka masła za 10 zł? "Polska jest zbyt małym graczem, żeby na ten rynek wpłynąć":

"Ciąg dalszy rokowań w sprawie podwyżek płac w Kauflandzie zakończył się podpisaniem protokołu rozbieżności. Związek w ten sposób przechodzi do kolejnego etapu sporu zbiorowego, którym są Mediacje. Negocjacje z udziałem mediatora, wyznaczonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej odbędą się niebawem. O terminie będziemy was informować . Na obecną chwilę spółka Kaufland nie była w stanie zaproponować żadnej kwoty podwyżki. Związek nadal pootrzymuje postulat wzrostu płac o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce Kaufland Polska. Ponadto uzyskaliśmy informacje że dodatek za frekwencję nie będzie zabrany." - napisali związkowcy po spotkaniu z zarządem.

Jak zapowiada związek zawodowy niebawem rozpoczną się negocjacje z działem mediatora, wyznaczonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2019

JakubJak się w sklepie nie podoba to niech idą pracować do szkół. Tyle wakatów czeka. Wtedy wakacje wolne, ferie i duża wypłata.

18-12-2019

malaPowinni rzadac tyle, ile zarabiaja Ich pracownicy w Niemczech.

18-12-2019

NulProponuję wolne soboty niedziele po co podwyżki przecież pieniądze należą się za pracę.

Rozwiń komentarze (81)