Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kaufland będzie negocjował ze związkami. Podpisał protokół rozbieżności

81
Podziel się:

800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce Kaufland Polska - o taką podwyżkę walczą związkowcy. Kaufland twierdzi, że nie jest wstanie spełnić tych roszczeń.

Związkowcy chcą 800 zł podwyżki dla każdego pracownika.
Związkowcy chcą 800 zł podwyżki dla każdego pracownika. (Wikimedia Commons CC BY)
bEstUVUB

Kaufland Polska nie odniósł się do kwestii podwyżek inaczej, jak twierdząc, że nie jest w stanie zrealizować żądań związkowców. Nie zaproponował żadnej innej kwoty - pisze portal dlahandlu.pl. Pracodawca zapowiedział jedynie, że nie odbierze pracownikom dodatku frekwencyjnego.

Związkowcy Wolnego Związku Zawodowego "Jedność Pracownicza" jednak się nie poddają. Wciąż żądają po 800 zł dla każdego pracownika. Kolejny etap rokowań zakończył się więc podpisaniem protokołu rozbieżności między związkowcami a pracodawcą.

bEstUVUD
Zobacz także: Kostka masła za 10 zł? "Polska jest zbyt małym graczem, żeby na ten rynek wpłynąć":

"Ciąg dalszy rokowań w sprawie podwyżek płac w Kauflandzie zakończył się podpisaniem protokołu rozbieżności. Związek w ten sposób przechodzi do kolejnego etapu sporu zbiorowego, którym są Mediacje. Negocjacje z udziałem mediatora, wyznaczonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej odbędą się niebawem. O terminie będziemy was informować . Na obecną chwilę spółka Kaufland nie była w stanie zaproponować żadnej kwoty podwyżki. Związek nadal pootrzymuje postulat wzrostu płac o 800 zł dla każdego pracownika zatrudnionego w spółce Kaufland Polska. Ponadto uzyskaliśmy informacje że dodatek za frekwencję nie będzie zabrany." - napisali związkowcy po spotkaniu z zarządem.

bEstUVUJ

Jak zapowiada związek zawodowy niebawem rozpoczną się negocjacje z działem mediatora, wyznaczonym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEstUVVe
KOMENTARZE
(81)
Ewa
2 lata temu
Zostawić tylko do wykładania towaru wprowadzenie kas samoobsługowych to jest przyszłość!!!!
Ewa
2 lata temu
A gdzie Nauczyciele,pracownicy GOPs MOPs i wielu innych...rząd zapomniał....
kasy samoobsł...
2 lata temu
kasy samoobsługowe
bEstUVVf
Absolwent SGG...
2 lata temu
Niemcy kontrolują polskie rynki spożywcze skandal na co pozwoliły rządy byłych polityków w latach 2000-2010. Teraz mamy niemieckie markety, ceny i niedługo zabiorą nam polskie produkty bo coraz więcej jest w tych sieciach niemieckich produktów, gdzie byl UOKiK w tamtych latach, oby PiS rządziło mądrzej niż PO czy Lewica...
Demokryt
2 lata temu
nie jest w stanie spełnić tych żądań, niech wraca do Niemiec...Ile można wyzyskiwać ten kraj?! jak to jest możliwe, że za tą samą robotę w Kaufie w Reichu zarabia się 2.000 euro i się opłaca, a u nas nie?
...
Następna strona