Notowania

Kaufland idzie na zakupy. Chce przejąć 100 niemieckich hipermarketów

Sieć Kaufland przygotowuje się do przecięcia nawet 100 hipermarketów Real w Niemczech - podają lokalne media. - To może być ostatnia taka transakcja - dodają eksperci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Kaufland chce przejąć 100 z 280 marketów sieci Real w Niemczech (Fot: Mateusz Madejski)

Jak podaje "Lebensmittel Zeitung", Kaufland może przejąć od sieci Metro Group od 80 do nawet 100 marketów sieci Real. Eksperci przewidują, że po takiej transakcji roczne obroty Kauflanda mogłyby wzrosnąć do nawet 2,5 mld euro.

Nad transakcją mają już pracować firmy konsultingowe, choć z informacji "Lebensmittel Zeitung" wynika, że przejęciem marketów jest zainteresowany też jeden z konkurentów Kauflanda - sieć Edeka.

Obecnie na terenie Niemiec działa około 280 marketów pod szyldem Real. - Niemiecki rynek hipermarketów jest już bardzo dojrzały, więc może być to ostatnia taka duża transakcja na tym rynku - mówią cytowani w gazecie eksperci.

Ekologiczna żywność podbija Polskę. "Takich jabłek nie ma w zwykłym markecie". Zobacz wideo:

Tymczasem sieć Kaufland rozwija się także w Polsce.Już niebawem mają zostać otwarte cztery nowe markety - we Wrocławiu, Lublinie, Nowym Sączu oraz w Gliwicach. Obecnie Kaufland ma w Polsce już 208 marketów i zatrudnia ok. 15 tys. pracowników. W całej Europie niemiecka sieć ma 1200 sklepów i zatrudnia 150 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: hipermarkety, kaufland, gospodarka, niemcy, real
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2019

bibico za narod!? robi zakupy w kauflandzie...gorszego marketu chyba niema

20-01-2019

aaKaufland wyjątkowo kojarzy się z biedą i nędzną jakością

20-01-2019

marcinNiemcy budują markety w całej Europie jednocześnie blokując dostęp do swojego rynku zagranicznym sieciom. Z jednej strony protekcjonizm w pełnej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (57)