Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Każdy będzie mógł zarobić, sprzedając trochę energii do sieci. Minister Emilewicz zdradza nieco o programie Energia Plus

Energia prosumencka będzie filarem programu Energia plus - mówi minister Jadwiga Emilewicz. Każdy będzie mógł postawić swoje źródło energii elektrycznej i nadmiar sprzedawać do sieci. Można będzie "trochę na tym zarobić" - zapowiada szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- To będzie filar programu Energia plus - mówi Jadwiga Emilewicz (Fot: Pawel Wisniewski/ EastNews)

- 2019 rok upłynie pod hasłem prosumentów. Będziemy to promować. Wprowadzimy niezbędne zmiany legislacyjne i instrumenty finansowe - mówiła minister Emilewicz na antenie Radia Kraków.

Co to oznacza w praktyce? - Polakom będzie się opłacało produkować prąd na własne potrzeby. Przedsiębiorcom będzie się opłacało stawiać farmy fotowoltaiczne. To opłacalne, koszty spadają - mówiła Jadwiga Emilewicz.

Jeszcze wyższa płaca minimalna. "Ludzie muszą godnie zarabiać". Zobacz wideo:

Minister zapowiada, że każdy konsument będzie mógł być też zarazem wytwórcą i sprzedawcą energii - Będzie możliwość postawienia własnego źródła energii odnawialnej. Nadmiar można sprzedać do sieci energetycznych. Opłaca się to nam, bo mamy tanią energię. Dodatkowo możemy na tym zarobić - dodała Emilewicz.

Minister powiedziała również, że "energetyka rozproszona i energetyka prosumencka" będzie filarem nowego programu Energia plus, który ma być niebawem przedstawiony przez rząd. Program zapowiedział już wicepremier Jarosław Gowin na grudniowej konwencji PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Jadwiga Emilewicz, prąd, cena prądu, energia, ceny energii, energetyka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-12-2018

slawczeżenada, kolejna zresztą... Mam nadzieję, że miesiące tych nieudaczników są już policzone...

31-12-2018

emerytKupiłem już dynamo i będę kręcił i sprzedawał

31-12-2018

JastrząbKiedyś była taka piosenka "ale to już kiedyś było", tylko PiS to zmieniło powodując bankructwa mniejszych farm słonecznych. Nagle niektóre firmy chcą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (45)