Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.05.2020 19:34

Kazik dzięki wyrzuceniu z listy Trójki dostał reklamę za 16 mln zł. "Twój ból..." - triumfuje

Dzięki decyzji dyrektora radiowej Trójki, Kazik, nawet się o to nie starając, otrzymał kampanie reklamową wartą fortunę. "Twój ból jest lepszy niż mój" święci też trumfy w sieci. Utwór 22 maja miał już 9,2 mln wyświetleń na YouTube.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ONS)
Kazik wielokrotnie koncertował dla Trójki. Jednak jego ostatni przebój przyczynił się do wybuchu skandalu wokół stacji.

Aż 16 mln zł wyniósł ekwiwalent reklamowy informacji na temat hitu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wyliczył to Instytut Monitorowana Mediów (IMM) - o czym informuje magazyn Press.

Jak wyliczył IMM między 15 a 19 maja w prasie, telewizji radiu, internecie i social mediach pojawiło się 4,5 tys. materiałów, w których wymieniono piosenkę "Twój ból jest lepszy niż mój".

Zobacz też: Joanna Scheuring-Wielgus wspomina dawną Trójkę i Listę Przebojów

Właśnie na tej podstawie Instytut oszacował wartość ekwiwalentu reklamowego. Jest to nic innego, jak próba wyliczenia wysokości nakładów, które ktoś musiałby ponieść, by w taki sposób wypromować zarówno piosenkę, jak i artystę.

Co ciekawe wartość publikacji w samych mediach społecznościowych została wyliczona przez IMM na 1,5 mln zł. Jednak największą wartość reklamową miało 2 tys. artykułów w serwisach internetowych.

Przemysł motoryzacyjny prosi rząd o wydłużenie rozliczeń czasu pracy do 24 miesięcy.
Dalsze zwolnienie z ZUS, bank godzin, dłuższe umowy okresowe. Biznes chce zmian w tarczy

Za taką promocje zainteresowany musiałby wyłożyć 12 mln zł. Co więcej klip z piosenką opublikowany na YouTube 8 maja, dziś 22 maja ma już 9,2 mln wyświetleń.

Jak sugeruje Press, do ogromnej popularności utworu przyczyniły się władze Polskiego Radia, które unieważniły notowanie "Listy Przebojów" Trójki z 15 maja, które wygrał utwór Kazika.

Tak skończył się zeszłotygodniowy protest przedsiębiorców. Paweł Tanajno zapewnia, że następny będzie "w stu procentach zgodny z prawem"
Przedsiębiorcy znów będą protestować. Tanajno mówi money.pl, jak będzie wyglądał protest

W reakcji z rozgłośni zaczęli odchodzić dziennikarze. Od stacji odwrócili się też artyści, wydawnictwa muzyczne i słuchacze.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-05-2020

xyzAutor myli pojęcia. Są rzeczy których nie można przeliczać na pieniądze. Ten kto to robi przekłamuje rzeczywistość i uprawia ordynarną propagandę … Czytaj całość

23-05-2020

NoresKazik sorry ale może zamieszkaj w Hiszpanii co ? Nie chcemy ciebie tutaj.

24-05-2020

kamNareszcie będzie trochę więcej świeżości w Trójce. Młodzi dziennikarze dostaną szansę. Dinozaury powinny dawno odejść. A wszystko to dzięki … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (261)