Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Kazik dzięki wyrzuceniu z listy Trójki dostał reklamę za 16 mln zł. "Twój ból..." - triumfuje

261
Podziel się:

Dzięki decyzji dyrektora radiowej Trójki, Kazik, nawet się o to nie starając, otrzymał kampanie reklamową wartą fortunę. "Twój ból jest lepszy niż mój" święci też trumfy w sieci. Utwór 22 maja miał już 9,2 mln wyświetleń na YouTube.

Kazik wielokrotnie koncertował dla Trójki. Jednak jego ostatni przebój przyczynił się do wybuchu skandalu wokół stacji.
Kazik wielokrotnie koncertował dla Trójki. Jednak jego ostatni przebój przyczynił się do wybuchu skandalu wokół stacji. (ONS)
bEULDKzp

Aż 16 mln zł wyniósł ekwiwalent reklamowy informacji na temat hitu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wyliczył to Instytut Monitorowana Mediów (IMM) - o czym informuje magazyn Press.

Jak wyliczył IMM między 15 a 19 maja w prasie, telewizji radiu, internecie i social mediach pojawiło się 4,5 tys. materiałów, w których wymieniono piosenkę "Twój ból jest lepszy niż mój".

Zobacz także: Zobacz też: Joanna Scheuring-Wielgus wspomina dawną Trójkę i Listę Przebojów
bEULDKzr

Właśnie na tej podstawie Instytut oszacował wartość ekwiwalentu reklamowego. Jest to nic innego, jak próba wyliczenia wysokości nakładów, które ktoś musiałby ponieść, by w taki sposób wypromować zarówno piosenkę, jak i artystę.

Co ciekawe wartość publikacji w samych mediach społecznościowych została wyliczona przez IMM na 1,5 mln zł. Jednak największą wartość reklamową miało 2 tys. artykułów w serwisach internetowych.

bEULDKzx

Za taką promocje zainteresowany musiałby wyłożyć 12 mln zł. Co więcej klip z piosenką opublikowany na YouTube 8 maja, dziś 22 maja ma już 9,2 mln wyświetleń.

Jak sugeruje Press, do ogromnej popularności utworu przyczyniły się władze Polskiego Radia, które unieważniły notowanie "Listy Przebojów" Trójki z 15 maja, które wygrał utwór Kazika.

W reakcji z rozgłośni zaczęli odchodzić dziennikarze. Od stacji odwrócili się też artyści, wydawnictwa muzyczne i słuchacze.

bEULDKzy

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEULDKzS
wiadomości
gospodarka
media
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(261)
Adam
rok temu
Kiedyś skończy się finansowanie wrogów dobrego rządu PiS, gdy chętnych po kasę będzie durzo, a kasy złodziejom zabraknie.
aazak
rok temu
Ile Niedźwiedź brał za pierwszą trójkę i skróconą poczekalnie?
Domi
2 lata temu
Zupelnie niechcacy o tym pseudo artyscie ktos uslyszal
bEULDKzT
Marcin
2 lata temu
Opodatkować 😜
Mariolo
2 lata temu
Wszystko to jest takie dęte, nieprawdziwe. Tzw. celebryci dobrze kalkulują, co się im opłaca. Walka z "reżymem" o wolność słowa, bojkot mediów PiSowskich. Skąd my to znamy? Jak pisał klasyk, jeżeli historia powtarza się, to jako farsa.
...
Następna strona