Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Gąsiorowski
Mateusz Gąsiorowski
|
aktualizacja

KE reaguje na "lex Tusk". Co może zrobić z Polską?

Komisja Europejska analizuje ustawę "lex Tusk" i - jak przekazała - w razie potrzeby nie zawaha się podjąć natychmiastowych działań. Czego możemy się spodziewać? - Jest dość duża paleta możliwości - powiedział w programie "Money.pl Polska w UE" prof. Robert Grzeszczak, kierownik Centrum Badań Ustroju Unii Europejskiej (WPiA UW). Jak wyjaśnił, mogą zostać zintensyfikowane działania dot. ochrony praworządności i w efekcie np. KE będzie mogła w różny sposób doprowadzić do zawieszania wypłat funduszy dla Polski. - Jednak moim zdaniem, Unia wstrzyma się z bardziej radykalnymi krokami do wyborów parlamentarnych. Jeżeli obecny system zostanie utrwalony, wówczas uruchomione zostaną procedury, których jeszcze nie testowaliśmy. Mogą one doprowadzić do zawieszenia Polski w określonych prawach członkowskich i w efekcie - wyrzucenia Polski poza nawias UE. Będziemy boją, która jest targana wodami, ale nie mamy na to wpływu - mówił prawnik.

730
Podziel się:
KOMENTARZE
(730)
Nick
4 miesiące temu
PiS dąży do wyprowadzenia Polski z Unii jej rękami. Czyli oficjalnie nie, Polska nie chce wyjść z Unii, ale działania rządu są obliczone na to, by UE sama nas wyrzuciła. Utrwali się wizerunek złej UE, co to od stołu Polaków wyprosiła.
Maria
4 miesiące temu
Jak tak patrzeć na to co sie dzieje z boku, to nasuwa się myśl, że nasi rządzący robią wszystko, żeby Polska wyszła z Uni (niekoniecznie dobrowolnie) zrujnowana finansowo i moralnie. Przebudowa struktury geopolitycznej Europy posuwa się zgodnie z planem za wiedzą i zgodą rządów wszystkich państw.. Polski i Ukrainy również. Cyrk dla ubogich umysłowo, dla reszty upadek wiary w demokrację i praworządność. To nie teorie spiskowe, a prawdziwy spisek przeciwko narodom Europy.
Tlusk
4 miesiące temu
Unia to unia tamto a co na to Polska
Obywatel
4 miesiące temu
A co Unia na manifestacje 4 czerwca bo na Marsz niepodległości mieli zastrzeżenia .
Poprawna uata...
4 miesiące temu
Ta ustawa nie nazywa się "lex tusk" proszę nie wprowadzać czytelnika w błąd.
...
Następna strona