Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Kiedy szczyt czwartej fali? Minister zdrowia podał termin

42
Podziel się:

Mało prawdopodobne jest, abyśmy mieli święta Bożego Narodzenia zakłócone covidem i dodatkowymi restrykcjami - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Wskazał również, kiedy możemy spodziewać się szczytu czwartej fali pandemii i ile kosztowała w tym roku walka z koronawirusem.

Kiedy szczyt czwartej fali? Minister zdrowia podał termin
Jeden ze scenariuszy zakłada szczyt czwartej fali w ciągu dwóch tygodni w granicach 25-30 tys. zakażeń dziennie (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Szef resortu zdrowia w wywiadzie dla PAP powiedział, że utrzymujący się przez dłuży czas poziom 35-40 tys. zakażeń dziennie – krytyczny dla wydolności systemu opieki - byłby sygnałem mówiącym o konieczności wprowadzania dodatkowych instrumentów np. nowych obostrzeń czy pewnych form przymusu szczepiennego dla wybranych, zagrożonych grup. - Teraz nie ma żadnych przesłanek, by tak postępować – podkreślił.

Zobacz także: Znów rekord czwartej fali. Gorzki komentarz Joanny Muchy

Na pytanie, kiedy spodziewany jest szczyt czwartej fali, Niedzielski odpowiedział, że mamy tutaj dwa scenariusze:

Jeden odwołujący się do analogii z fali drugiej i apogeum w ciągu dwóch tygodni. Drugi scenariusz odsuwa szczyt trochę w czasie, na pierwszą połowę grudnia. Apogeum w pierwszym scenariuszu ma wynosić 25-30 tys., a w drugim wariancie 35-40 tys. zakażeń. Rozbudowę infrastruktury realizujemy zgodnie z pesymistycznym scenariuszem, choć jest on mniej realny.

COVID-19 w Polsce. Koszty

Zdaniem ministra pandemia już wielokrotnie nas zaskakiwała, ale "zgodnie ze wszystkimi prognozami jest mało prawdopodobne, abyśmy mieli Święta Bożego Narodzenia zakłócone falą covidu".

Zapytany, ile kosztowała Polskę walka z pandemią, patrząc przez pryzmat wydatków zdrowotnych, szef resortu zdrowia odparł, że jeżeli chodzi o bieżący rok, to prognoza jest na ok. 30 mld zł – poza wydatkami z tytułu wpływów składki zdrowotnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(42)
Samo Życie
2 lata temu
Demokracja ma ten minus że niedouczone osobniki mają prawo głosu i tym samym narażają innych na utratę zdrowia lub śmierć. Rząd się temu przygląda i nie chcąc tracić elektoratu pozwala na umieranie słabszych i starszych osób. Pewnie licząc na ograniczenie wypłat w systemie emerytalnym i rentowym oraz ograniczenie kosztów leczenia chorych z ciężkimi chorobami. Tym samym będzie miał więcej pieniędzy na wypłatę świadczeń dla swojego średnio inteligentnego elektoratu. Cóż pewna osoba stosuje cały czas strategie wina i igrzysk dla masy a intratne stanowiska dla swoich. I sprawdza się ta stara prymitywna zasada przez tyle lat. A inteligenciki pstrzą i otwierają oczy z niedowierzaniem..
Lekarka
2 lata temu
Postuluję! Dla niezaszczepionych płatny pobyt w szpitalu w przypadku zachorowania i zwiększenie stawki ubezpieczenia zdrowotnego o 100%.
Gruch
3 lata temu
Chcę do Niemiec, nie chcę żyć w tym Kaczogrodzie.
Olaf
3 lata temu
Żądam ogolnopolskiej debaty na temat tej choroby i szczepień, pomiedzy lekarzami niezależnymi a rządowymi ekspertami!
676
3 lata temu
Na Marzec V FALA, na Wrzesień VI FALA, wariant Pluton, VII FALA SS,
...
Następna strona